Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwrotnice co jest grane


MatLandau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pekla mi zwrotnica . Problem polega na tym ze jak szukam zwrotnoc to wszystkie dostepne maja rozne rozmiary otworów mocowania sworznia banana . Jak dobrac dobra zwrotnice .  Nr czesci starej zerotnicy to R8K0407258g-sj2fr . Ludzie pomocy bo swiruje . Kupilem 2 nowe zwrotnice i otwor jest za duzy na wachacze ktore posiadam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jeśli masz ją wyjętą,to po prostu zmierz średnicę - i z takową szukaj... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz ogarnełem , problem polegał na tym ze mierzyłem srednice otworu a powiniennem zmierzyc głebokość . Teraz tylko misze zamówić . 

Ps znalazle  identyczne 2 zwrotnice jedna w PLw intercarsie  za 1020zl a druga w Berlinie w Autodoc za 155eu ciekawe czemu az taka roznica? Pozdrawiam

  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, właśnie jestem po wymianie zwrotnicy. Dostać pasującą graniczy prawie z cudem. 

Ja zamówiłem po Vin u handlarza tajlami i przyszła zła... oprócz tego kupiłem na jebaju, tez przyszła zła. Dopiero jak z tajlom do audi pojechałem to mi naruchali nową ze zniżką za 307€, w pl 1700 brutto.

problem jest taki że: Było dwóch producentów Cobapress i jakas KXT czy cośtam. Jak wyjmiesz zwrotnice to bedzie takie okienko na dole i jak masz okrągłe to Cobapress, jak taka nereczka to ta druga firma. Po zatym banan - masz dwa gwinty M12 i M14 czyli masz ten M12 jak przychodzą Ci za duże otwory. A i jak dostaniesz ten nowy to jeszcze drążek kierowniczy może być do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Ja kupiłem z a5 2008 rok, generalnie niby pasuje ale jest jakby trochę inny kąt nachylenia więc chyba będę musiał szukać z tym samym numerem. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi mi powiedzieli, że jak nie przyniose zwrotnicy to mi nie zamówią, bo nie są w stanie stwierdzić, która to będzie.

jaja jak berety. Ale to jest taktyka VAG. Co roku nowa literka na końcu numeru bo jakaś drobna zmiana... potem nawet z etka nie nadgonisz co to może być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dgr napisał:

W audi mi powiedzieli, że jak nie przyniose zwrotnicy to mi nie zamówią, bo nie są w stanie stwierdzić, która to będzie.

jaja jak berety. Ale to jest taktyka VAG. Co roku nowa literka na końcu numeru bo jakaś drobna zmiana... potem nawet z etka nie nadgonisz co to może być..

Pasuje każda z przed lifta i po lifta nie ważne jaki ma numer. Jedyne co musisz zrobić to ewentualnie przebić tuleje końcówki kierowniczej lub dolnego banana, które i tak przy demontażu wychodzą same. Nabijasz je do kupionej zwrotnicy i składasz. Przerabialem ten temat więc wiem co pisze. Wiele osób z forum zmieniało zwrotnice i nikt nie miał problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa warsztaty nie umiały wywalić bananowej tuleji. Niestety sama też nie wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te warsztaty. Osobiście w 3 b8 zmieniałem zwrotnice i kupowałem pierwsze lepsze w rozsądnej cenie i blisko mnie żebym mógł podjechać i zobaczyć na żywo czy nie jest peknieta. Tuleja zazwyczaj wychodziła po kilku uderzeniach młotkiem. Po oczyszczeniu gniazda wciskalem ja na klej. W żadnej nie było problemu z innym kątem pochylenia koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...