Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam prośbę do was koledzy z forum o wycenę szkody jak zaistniała na moim aucie audi a4 b7 s line 2007 rok,orginalny s line nie jakiś ulep kobieta mi uderzyła swoim autem w bok szkoda jest zgłoszona w Warcie i będzie realizowana z OC.Proszę o pomoc bo nie za bardzo się orientuję ile mogę żądać od Warty auto jest całe w orginale nigdy nie było malowane ani szpachlowane dziękuje za pomoc

20180212_152012.jpg

20180213_133736.jpg

20180213_133706.jpg

20180213_133715.jpg

20180213_133722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szkoda na ponad 6 tys. Zderzak, błotnik i reflektor do wymiany. Na wizytę rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie będzie możliwość zdjęcia zderzaka (pod skorupą znajdziesz inne uszkodzenia). Za pracę mechanika weź fakturę (ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić ten koszt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź był dzisiaj rzeczoznawca z warty pojechałem z nim do mechanika i ten zdemontował zderzak i okazało się że pas przedni również uszkodzony mam już wycenę chyba mnie ładnie okroili

kosztorys 1.jpg

kosztorys 2.jpg

kosztorys 3.jpg

kosztorys 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, okroili cię na częściach zamiennych. Tylko mocowanie błotnika masz oryginał Audi. Reszta to zamienniki. Stawka rbg też jest zaniżona (55 zł to może wystarczy dla Janusza z warsztatem w stodole, ale profesjonalny warsztat policzy x 2). W tej sytuacji warto pokusić się o niezależną wycenę szkody (możesz poprosić o taką w ASO /za darmo nie zrobią/, albo zlecić jej sporządzenie niezależnemu rzeczoznawcy). Taką kalkulację wraz z wezwaniem do zapłaty i odwołaniem wysyłasz następnie ubezpieczycielowi. Czasem i to jest nieskuteczne i trzeba założyć sprawę w sądzie, ale jeśli miałeś oryginały, a auto nigdy nie miało naprawy blacharskiej, to sprawę masz wygraną.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem kosztorys od Warty do rzeczoznawcy z PZM oraz zdjęcia pojazdu po uszkodzeniu ma zrobić swoją niezależna kalkulacje i to mam wysłać do warty z wezwaniem do zapłaty?ciekawe co oni na to kurde pewnie trzeba będzie iść do sądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności zawsze możesz oddać auto na naprawę w ASO. Oni wydrenują Wartę na ponad 10 tys. zł, bo doliczą jeszcze koszt pojazdu zastępczego. W sądzie też nie powinno być problemów, bo z tego co widzę kosztorys Warty jest nierzetelny, bo zderzak do s-line nie jest dostępny w zamienniku (pewności jednak nie mam), a taki zastosowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...