Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Falujące obroty


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie jest ta odma? mi tez faluja tylko tyle ze na gazie. Na benzynie jest wszystko OK. Gazownik powiedzial ze to od sondy, kupilem, wymienil i nic nie pomoglo. Podobno daje zle wskazania, tzn. caly czas wskazuje uboga dawke(tamta stara wskazywala na bogata)

Nie wiem jaką masz instalację LPG. Myślę że sekwencyjną. Falowanie na gazie bierze się stąd że czas reakcji wtrysku gazu jest wolniejszy od wtrysku benzyny. Sonda lambda wysyła sygnał do komputera sterującego wtryskiem benzyny a tenże komputer przekazuje tą informację do sterownika wtrysku LPG. To niby następuje szybko ale jednak za wolno żeby było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak "musi być" ale ja już się z tym tyle nakombinowałem że dałem sobie spokój. Za pomocą VAG przywróciłem ustawienia fabryczne przepustnicy. Pomogło na pare dni i problem powrócił. Gdzieś też swego czasu znalazłem takie zdanie: Jak chcesz mieć spokój to albo uznaj falowanie za normalne zjawisko albo wymontuj instalację LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć spokój to albo uznaj falowanie za normalne zjawisko albo wymontuj instalację LPG

Nie zgadzam się z tym!!

Jeżeli mapa wtrysku gazu sekwencyjnego jest zła, to silnik może się przyuczyć złych parametrów i wariować. Na początek odłącz na noc klemy (znajdź kod od radia itp!!), rano zapal silnik i wyłącz LPG. Niech cały czas chodzi na benzynie. Gdy zagrzeje się ponad 90 st C i wentylator będzie chodził, to przytrzymaj silnik na obrotach 3000obr/min przez ok 30-40s. Potem wyłącz silnik i włącz go ponownie. Jeździj przez parę dni na benzynie, jeżeli się poprawi, to mapa wtrysku LPG do skalibrowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...