Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pierscieni


Drennei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam okazję zakupić b7 2.0 tfsi z ogromnym poborem oleju. Czytałem różne tematy na forum i doszedłem do wniosku że wymienię tłoki i pierścienie. Możecie mi podać przybliżony koszt takiej operacji za same części ew napiszcie co jeszcze się wymienia lub może wystarczy rozfrezoeac tłok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Drennei napisał:

Witam. 

Mam okazję zakupić b7 2.0 tfsi z ogromnym poborem oleju. Czytałem różne tematy na forum i doszedłem do wniosku że wymienię tłoki i pierścienie. Możecie mi podać przybliżony koszt takiej operacji za same części ew napiszcie co jeszcze się wymienia lub może wystarczy rozfrezoeac tłok?

Ja bym się za to nie brał w tym silniku. Robiłem remont tego silniczka właśnie wraz z wymianą pierścieni. U mnie jeszcze wpadła regeneracja głowicy, bo jeden z wałków był zatarty. Całość z robocizną 7500zł, w tym regeneracja głowicy, łańcuch+napinacz i nowy termostat ~ 2000zł, więc gdyby obeszło się bez głowicy (co może wyjść po rozebraniu silnika) to minimum 5tys. musisz liczyć. Tam jeszcze masz kilka zaworków polecanych do wymiany, szklankę wysokiego ciśnienia. Większość uszczelek pójdzie nowych i np. uszczelnienie dolotu ~600zł. Sama robocizna szarpnęła 2400zł (silnik out z budy). Z drugiej strony - teraz motor chodzi jak żyleta i przez 12k km nie dolałem ani kropli oleju. Innymi słowy, jak wytargasz ten egzemplarz za ~15k to po włożeniu 7-10k będziesz miał spokój z silnikiem na wiele tys km w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś ze wielu ludzi robi to od dołu zostawiając głowice w spokoju ale wyjmując cały wał? Zastanawiam się czy by tak nie zrobić bo silnik ma dopiero 150tys udokumentowane :( Macie jakies pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przed tym zabiegiem - mechanik wycenił robociznę na 2 tyś ( wymiana pierścieni, tłoków, kontrola cylindrów, regeneracja głowicy) plus koszt części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Jastrzębia na Śląsku polecam ctr zabrze i Dario on dużo tfsi naprawia z poborem oleju mi wymieniał pompę oleju na ta z 1.8t, mój ma 250 tys km oleju nie bierze nie wiem czym to podyktowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...