Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki LED H7, czy warto ?


BEX4

Rekomendowane odpowiedzi

To jak to jest w końcu z tymi ledami? Można włożyć bez obawy utraty dowodu lub niepodbicia przeglądu? Aktualnie jeżdżę na halogenach H7 i nic nie widzę dalej niż chyba 3 metry od auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Chciałbym się podzielić z wami bo widzę tutaj wątek który przerabiałem w swojej audi a mianowicie te pseudo żarówki led Zadajmy sobie pytanie czemu musimy tyle dopłacać w nowoczesnych samochodach za oświetlenie Led otóż lampy te są tak skonstruowane pod oświetlenie led  i napewno nie posiadają takich żaróweczek . Wracając do Audi po pierwsze nasze reflektory są homologowane do takiego źródła światła jakie zaleca producent Zgadza się zamiennik zwykłej żarówki halogenowej to też żarówka tylko że w technologi Led ale nie posiadająca Homologacji . A teraz druga sprawa czy świeci lepiej otóż od razu powiem wole markowe żarówki H7 niż to gówno może to ładnie wygląda jasne białe światło z niebieską podświatą może ma idealną linię odcięcia ale ledy przeważnie wystepują w barwach 6000 k co jest bardzo istotnym parametrem to barwa zimna a nie ciepła i jadać suchym asfaltem nocą wydaje nam sie że światła mamy wiecej ale jadąc w nocy mokrym asfaltem i do tego niech pada deszcz widoczności już nie mamy . Wiec chyba nie oszukujmy sie BEZPIECZEŃSTWO jest najważniejsze . A jeśli już chcecie to zakładać to do soczewek bo jak jedzie coś takiego w zwykłym odbłyśniku to woła o pomste Najlepszym rozwiązaniem jest zakup markowych homologowanych żarówek na rynku jest naprawdę ogromy wybór i może nie świecą tak jak ledy ale są bezpieczne 

Pozdrawiam Marcin z A4 B6

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jak ktoś ma oryginalny xenon o barwie 6 tys k to też d*pa slabo widzi według ciebie. Barwę można wybrać różna led z tego co mi wiadomo jeśli nie to zwracam honor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację zgadzam się z tobą w 100 procentach tylko że barwa 6000 k przy gorszej pogodzie szczególnie nocą nie radzi sobie tak dobrze jak barwa np 4300 k  zawsze było i będzie tak że barwa ciepła będzie lepsza i może z ledami jest podobnie ja po prostu wypowiadam się z własnego odczucia jak było z moją Audi. Posiadalem właśnie te 6000 k i w nocy w deszcz było nie fajnie dla tego to wymontowalem i wróciłem do tradycyjnych H7 Może i ledy mamy w barwie 4300 może jest lepiej ale nadal nie legalnie. Mamy takie prawo że nie jest dozwolone stosowanie tych ledow i koniec zakładasz to na własne ryzyko może kiedyś się to zmieni. Producenci Philips mają takie kosztują sporo i co z tego do stosowania poza drogami.

Pozdrawiam 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie lampa przerobiona na bihalogen gwerty i złożone ledy d2s od promotor light devices nie ma lepszej konstrukcji światło mega nie nie slepie ? a linia odcięcia idealna na pewno lepsza od żarówki halogenowej. Zgadza się ledy slepia chińskie g*wna przeprowadziłem test nawet hid chiński ledy na diodzie cob aż promotor doradzil barwa 5k

DSC_0093.JPG

DSC_0095.JPG

DSC_0085.JPG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tematem ledów ale ze względu na brak homologacji nie zamierzam się w to bawić.

Z takim światłem jest tak że Ty moze widzisz więcej ale każdy z przeciwka widzi juz dużo mniej i się męczy jak mu jakims badziewiem co chwile po oczach w nocy wali. 

Kazdy kto używa ledy, hidy i i xenony bez samopoziomowania powinien z automatu mieć zabierany dowód rejestracyjny ale to moje prywatne zdanie. Problemem jest to że diagności na SKP tego nie kontrolują, a mają obowiązek. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 23:45, benkarf napisał:

Dodam od siebie lampa przerobiona na bihalogen gwerty i złożone ledy d2s od promotor light devices nie ma lepszej konstrukcji światło mega nie nie slepie ? a linia odcięcia idealna na pewno lepsza od żarówki halogenowej. Zgadza się ledy slepia chińskie g*wna przeprowadziłem test nawet hid chiński ledy na diodzie cob aż promotor doradzil barwa 5k

 

DSC_0085.JPG

 

Siedzę nad tematem Twoich LEDów już któryś dzień z kolei i biję się z myślami. Doszedłem do wniosku że do zwykłych Xenonów te ledy będą bardzo dobre. Mają dwie diody świecące w górną część soczewki (po ok 45stopni) więc będą odbijać światło nad przesłoną tak aby padało na drogę - będzie naprawdę bardzo dobrze.

Niestety brakuje im diody od dołu więc będzie brakowało też światła wyrzucanego do przodu w momencie otwarcia przesłony w BIX. Nie zaświeci to dobrze na drogowych :(
Ma ktoś te ledy od Promotor Light Devices w BIXie żeby podzielić się doświadczeniami, jak drogowe na nich świecą? - oczywiście mówimy tu o drogowych z soczewki, nie o halogenie.

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ralen napisał:

 

Siedzę nad tematem Twoich LEDów już któryś dzień z kolei i biję się z myślami. Doszedłem do wniosku że do zwykłych Xenonów te ledy będą bardzo dobre. Mają dwie diody świecące w górną część soczewki (po ok 45stopni) więc będą odbijać światło nad przesłoną tak aby padało na drogę - będzie naprawdę bardzo dobrze.

Niestety brakuje im diody od dołu więc będzie brakowało też światła wyrzucanego do przodu w momencie otwarcia przesłony w BIX. Nie zaświeci to dobrze na drogowych :(
Ma ktoś te ledy od Promotor Light Devices w BIXie żeby podzielić się doświadczeniami, jak drogowe na nich świecą? - oczywiście mówimy tu o drogowych z soczewki, nie o halogenie.

Przecież kolega benkarf ma bihalogen , z ruchomą przesłoną soczewki, to jego zapytaj jak świeci na długich.

Edytowane przez lukas551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak to u niego świeci bo przesłał mi fotkę na priv. Liczyłem że może ktoś jeszcze będzie się w stanie podzielić informacją. Wygląda to dokładnie tak jak napisałem. Przesłona się otwiera, ale LEDy ponieważ są 2, w dalszym ciągu świecą blisko. W dalszej odległości widać tylko żółtą poświatę od halogenu.

@benkarf mam nadzieję że nie będziesz zły na mnie za dorzucenie fotki :)


DSC_0094.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiało, przerbiałem szybciej led fanteli hinol niby 10 tys lumenow tylko led ktory daje na boki, tez sie balem tego ledu ktory daje w gore ale jak spojrzalem od srodka w soczewke to jest idealny zbudowany zreszta panowie z promotoru juz dobiora odpowiedni led zaluje ze od samego poczatku nnie kupilem ich od nich, wykopie raz stare zdjecia to wam pokaze zdjecia na tej soczewce bi na zarowce osram h7 130% wtedy na tym ledzie hinolu wtedy hid chinski no i promotor 

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi edycja nie działa tutaj macie juz bihalogen żarówka osram night 130% szkoda ze nie mam jak na zwykłej to wyglądało ale uwierzcie że porażka na maxa sama soczewka dała bardzo dużo a led dopieścił światło. Dodam że do ledów mieć dobrze spryskiwacze bo nie odaja ciepla i w zimne dni może ślepic bo lód zostaje na reflektorach ja akurat mam 

DSC_0013.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam wszytskie to ostatnie zdjecie na tych ciemnych drewnianych drzwiach to chinski hid h7 te szybciej to chinski led za 200zł !!! tak że sami widzicie różnice 

DSC_0064.jpg

DSC_0066.jpg

DSC_0067.jpg

olx_image_2018-12-15_10-17-58.jpg

received_383455765730481.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale jeszcze nie ma na ledy homologacji a firmy ubezpieczeniowe zacierają tylko ręce z daleka widać że światło z reflektora ma inną barwę jak mieć powinno a jeśli policjant będzie upierdliwy to mandat poleci bez gadania bo to nie legalne ostatnio w motoryzacyjnym pytałem o Bosma H7 Led i sam sprzedawca stwierdził musimy czekać może kiedyś będą dopuszczone u nas w Polsce do ruchu a z samej ciekawość jeździł ktoś na tych ledach nocą w deszcze? Jeśli barwa będzie około 6000 to nic nie widzicie i co to ma być bezpieczne jeśli już to barwa cieplejsza choć też nie legalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony po co te ledy zakładać dobra żarówka i ważna sprawa nie wypalony odblysnik soczewki i mamy bardzo dobrze oświetlona drogę i na chwilę obecną legalnie będę miał chwilę to zrobię zdjęcia mijania i drogowych na zarowkach Osram ja np czasami zapominam że mam drogowe jeszcze bo na mijania spokojnie można tylko jeździć ale to tylko moja opinia to wasze Auta i modyfikujcie je jak chcecie ale z głową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 11:01, odyniec98 napisał:

Mam pytanie czy te ledy nie zakłócają wam radia 

Podbijam pytanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 14:20, Wiktoro napisał:

Podbijam pytanie....

Które ledy? Trzeba mieć na uwadze, że są ledy z filtrami przeciwzakłóceniowymi i bez, ale w bardzo dużym stopniu też zależy od stanu wzmacniacza antenowego w aucie. Warto sobie go wyjąć i obejrzeć, bo często pękały. Ja na przykład mam ledy, które nie powinny zakłócać radia, ale mój wzmacniacz antenowy jest popękany i wyjeżdżając za miasto nie daje rady na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 23:45, benkarf napisał:

Dodam od siebie lampa przerobiona na bihalogen gwerty i złożone ledy d2s od promotor light devices nie ma lepszej konstrukcji światło mega nie nie slepie ? a linia odcięcia idealna na pewno lepsza od żarówki halogenowej. Zgadza się ledy slepia chińskie g*wna przeprowadziłem test nawet hid chiński ledy na diodzie cob aż promotor doradzil barwa 5k

DSC_0093.JPG

DSC_0095.JPG

DSC_0085.JPG

Jaka cena takiego zestawu od promotora ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, greg24 napisał:

Jaka cena takiego zestawu od promotora ? 

350zł z tego powodu ze soczewke mam d2s h7 byly taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, benkarf napisał:

350zł z tego powodu ze soczewke mam d2s h7 byly taniej

Ja mam też zrobione lampy od kolegi gwerty. Bihalogen nieźle się spisuje,pokazuje siłę gdy odpalam długie światła i wtedy jest dzień. Ale prawda jest taka że większość czasu jeżdżę na krótkich i wtedy mogłoby być lepiej a myślę że wolę ledy od HID które nie przejdą na przeglądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...