Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki LED H7, czy warto ?


BEX4

Rekomendowane odpowiedzi

We wcześniejszym poście ktoś napisał że przeszedł. Wiem że to pewnie kwestia szczęścia ale to zawsze można wymontować. Mi zależy tylko na lepszej jakości świateł mijania zimą później mogę zamienić na H7 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy bihalogen + led od promotor light devices i jest spoko, nic nie mruga po czasie jak na szajsie z allegro... rabat dla forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hidy chińskie szału nie ma po za tym jeśli cię złapią i bdz musiał włożyć zwykle to nie będzie takie łatwe a jak masz ledy jak ja teraz to w każdej chwili wkladasz h7 i tyle Ci mogą zrobić ja na przeglądzie bez problemu przechodzę mu się te światła podobają i sam brał telefon do gwertego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko trzeba mieć prawidłowo ustawione światła a podczas przewozenia pasażerów czy ładunku korzystać z regulacji. Niestety prawda jest taka że max 5% osób to robi, reszta ma super światła i mega oślepia wszystkich jadących z przeciwka. I za to oślepianie powinni zabierać wszystkim dowody rejestracyjne bo to jest po prostu stwarzanie zagrożenia na drodze. Bez automatycznego poziomowania lamp nikt nie powinien montować ledów czy hidów.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MaTeo85 napisał:

Wszystko fajnie tylko trzeba mieć prawidłowo ustawione światła a podczas przewozenia pasażerów czy ładunku korzystać z regulacji. Niestety prawda jest taka że max 5% osób to robi, reszta ma super światła i mega oślepia wszystkich jadących z przeciwka. I za to oślepianie powinni zabierać wszystkim dowody rejestracyjne bo to jest po prostu stwarzanie zagrożenia na drodze. Bez automatycznego poziomowania lamp nikt nie powinien montować ledów czy hidów.

Też jestem tego samego zdania, że dowód powinien z góry od razu lecieć. Tak samo jak ma się poziomowanie, ale punkt 0 jest źle ustawiony, to też będzie oślepiać.

Jadąc nocą poza miastem, to praktycznie co drugie auto ma źle ustawioną chociaż jedną lampę.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, benkarf napisał:

350zł z tego powodu ze soczewke mam d2s h7 byly taniej

Jedno pytanie . To jak mamy lampy na bihalogen zrobione to musimy mieć Leda D2S czy tak jak żarówka H7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ledy to przynajmniej samopoziom powinny mieć, podjeżdżając pod górę (wzniesienie) tak oślepiają masakrycznie jak patrzenie na spawarkę, pier..nięcie tyloma lumenami po oczach boli. Na równym terenie jeszcze przejdzie. Powinni to kontrolować, ale w Polsce wolą kasę, a nie poprawę bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe mocowanie jest od d1s do d8s  .

 Ale żarówkę h7 bez problemu ten projektor toleruje.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest jakaś masakra, mam wrażenie że większość aut ma źle ustawione światła...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawisco napisał:

Ostatnio jest jakaś masakra, mam wrażenie że większość aut ma źle ustawione światła...

raczej brudne lampy - patrz pogodę. Światło odbija się od brudu ( po to w xenonach / ledach fabrycznie są spryskiwacze, żeby to częściowo przemywać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ralen napisał:

raczej brudne lampy - patrz pogodę. Światło odbija się od brudu ( po to w xenonach / ledach fabrycznie są spryskiwacze, żeby to częściowo przemywać )

To na pewno główna przyczyna. Wielu kierowców podchodzi do tematu oświetlenia zbyt obojętnie, skoro lampy świecą to fajnie, a że w każdą możliwą stronę, to jeszcze lepiej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na przykład jeżdżę na bixie bez sprysków... ale w aucie mam paczkę ręczników papierowych i w taką pogodę jak teraz, przed każdą jazdą przecieram lampy ;) pomijając fakt że wkurza mnie jak światło idzie w niebo zamiast na drogę. Przez to światła są słabsze.

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma głupich pytań dlatego zapytam. W lampach od Gwerty (bihalogen) można jeździć na H7 oraz D1s itd.

pytanie 

Jak wkładacie żarówkę H7 ? W sensie tym języczkiem w dół czy w górę ? 

Edytowane przez greg24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przeglądu może nie przejść, lub policja wlepi nam mandat to jest najmniejsze zmartwienie.

Prawdziwy i poważny problem to będzie w momencie głupiej stłuczki lub gdy będzie wypadek. Nawet jeżeli wina nie będzie Twoja ale miałeś zamontowane światłą niezgodne z homologacją, to równa się że samochód jest niezdolny do poruszania się po drodze. Ubezpieczyciel się wyprze i nie pokryje żadnych kosztów a sprawca, gdy okaże się dociekliwy wykaże się sprytem to w sądzie powie że go oślepiłeś światłami, które były zamontowane niezgodnie z prawem i jeszcze od Ciebie będzie chciał wydębić odszkodowanie i pokrycie wszystkich kosztów - można ładnie popaść w długi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, greg24 napisał:

Podobno nie ma głupich pytań dlatego zapytam. W lampach od Gwerty (bihalogen) można jeździć na H7 oraz D1s itd.

pytanie 

Jak wkładacie żarówkę H7 ? W sensie tym języczkiem w dół czy w górę ? 

Czy ktoś podpowie ? Bo czekam na info jak zamontować nowe żarówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dół. Zreszta ladnie pasuja zabki w zarowce w wypustki do montazu xenona. Mam hella 3 robiony przez gwertego. Zdj bokiem

17-49-40-20180907_163401.thumb.jpg.23aea781b3233dbbc46b3ac7b62b9812.jpg

Edytowane przez Bilder
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bilder napisał:

Ja w dół. Zreszta ladnie pasuja zabki w zarowce w wypustki do montazu xenona. Mam hella 3 robiony przez gwertego. Zdj bokiem

17-49-40-20180907_163401.thumb.jpg.23aea781b3233dbbc46b3ac7b62b9812.jpg

Super . Dzięki !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2019 o 22:41, tass napisał:

Te ledy to przynajmniej samopoziom powinny mieć, podjeżdżając pod górę (wzniesienie) tak oślepiają masakrycznie jak patrzenie na spawarkę, pier..nięcie tyloma lumenami po oczach boli. Na równym terenie jeszcze przejdzie. Powinni to kontrolować, ale w Polsce wolą kasę, a nie poprawę bezpieczeństwa.

Ale samopoziom nie wypoziomuje świateł na wzniesieniu tak, by nie oślepiały. Nawet w nowych autach jest z tym problem. Codziennie jak idę pieszo do roboty to jest wzniesienie i obserwuję światła różnych aut jak się zachowują. Poza tym takie ledy H7 do naszych aut wcale nie mają tylu lumenów jak Ci się zdaje i jak piszą w specyfikacjach, spawam na codzień i moc ich światła nie ma jak nawet porównać do spawarki. Dobry xenon w nowym aucie jest mocniejszy niż najlepszy led w starym projektorze H7.

A co do źle ustawionych czy brudnych. Zdecydowana większość ma niestety źle ustawione światła. Przed chwilą 20km jechał za mną koleś i jednym okiem mi napier***ał w lustra. Ja co jakiś czas wjeżdżam przemywać na stację ręcznie klosze, ale zanim to zrobię to jednak nie uważam by wiązka światła na brudzie aż tak się rozszczepiała by oślepiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...