Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ProblemA4B7-lampa tył - słabo świecąca a po czasie gaśnie-postojowa


Mateusz Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule ;) posiadam Audi A4 B7 i problem polega na tym że jak właczę światła pozycyjne bądź mijania to żarówka postojowa/stopu (tylna lampa) ledwo co się tli i po chwili gaśnie. ? Wymieniłem żarówki i nic nie dało. Może ktoś miał taki sam problem bądź zna przyczynę i rozwiązanie. Dodam że lekko skacze minimalnie napięcie co widać po żarówce, że raz świeci się mocniej a raz słabiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz Magda napisał:

Tak jak w tytule ;) posiadam Audi A4 B7 i problem polega na tym że jak właczę światła pozycyjne bądź mijania to żarówka postojowa/stopu (tylna lampa) ledwo co się tli i po chwili gaśnie. ? Wymieniłem żarówki i nic nie dało. Może ktoś miał taki sam problem bądź zna przyczynę i rozwiązanie. Dodam że lekko skacze minimalnie napięcie co widać po żarówce, że raz świeci się mocniej a raz słabiej 

20180214_171746~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba  masa -  czyli połączenie  minus z metalową częścią lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacek70 napisał:

Słaba  masa -  czyli połączenie  minus z metalową częścią lampy.

Dokładnie, miałem podobnie, z czasem zaczęło wywalać błąd o przepalonej żarówce. U mnie okazało się, że pin od masy w kostce jest całkowicie wypalony. Z racji, że musiałem naprawić to praktycznie od razu, zrobiłem obejście kostki przez otwór w pokrywie i przylutowałem bezpośrednio do szyny masy. Jak wiadomo prowizoryczne rozwiązania wytrzymują najdłużej, więc jeżdżę tak już parę miesięcy. Brak cyrkulacji powietrza wewnątrz lampy = wilgoć, ale póki co nie ma problemów. Koszt operacji = 0,80 zł :decayed:

s-l1600.jpg

Edytowane przez Philips_FP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam ,że to coraz powszechniejsza usterka w naszych B7 która wychodzi po paru latach. Pierwsza rzeczy przy przygasających lampach lub komunkacie na FIS'ie o spalonym kierunkowskazu który de facto po włączeniu manetką jest to właśnie jak koledzy wyżej napisali słaba masa w obudowie tylnej lampy lub we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...