Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t apu wycie na zimnym FILM


mpiotrek7

Rekomendowane odpowiedzi

problem dotyczy tylko zimnego silnika w sumie 1500 2000 obr jest takie wycie hmm co to może być? powyzej cichnie i na rozgrzanym juz tego nie ma

VID_20180215_140251.mp4

Edytowane przez mpiotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod pytanie mam to samo i także 1.8t APU, tylko u mnie na biegu jałowym nie słychać tylko 1 i 2 na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jeszcze większy ten plik nie jest. Mogłeś chociaż na youtube wrzucić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ANB ostatnio jest podobnie, im zimniej tym bardziej słyszalne na zimnym silniku w tym samym przedziale obrotów. Doszedłeś już co generuje ten odgłos jakieś łożysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2018 o 18:18, radi88PL napisał:

U mnie w ANB ostatnio jest podobnie, im zimniej tym bardziej słyszalne na zimnym silniku w tym samym przedziale obrotów. Doszedłeś już co generuje ten odgłos jakieś łożysko ?

Czesc hmm fura u mechanika zmieniam komplet rozrzadu plus napinacz i lancuch . Myslalem o pompie wody ale ona nie jest napedzana rozrzadem ...hmm wymienia rozrzad to zobacze co bedzie wtedy. Duzo rzeczy tam nie ma do sprawdzenia ale dzwiek ewidentnie z lewej strony jak by z turbo ewentualnie cos pod pokrywa rozrzadu no innej opcji nie widze u ciebie tez jak by z lewej strony? Jaki olej lejesz ja 5v40 valvoline max life teraz maja zmienic przy wymianie rozrzadu na valvoline syn power 5w40 .motula lalem ale strasznie go pil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, to koniecznie napisz co mechanik ustalił. Po lewej stronie jest jeszcze kompresor klimatyzacji może w nim jakieś łożysko tak się wydziera :) ja jeżdżę na oleju LiquiMoly 5W40 Synthoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja jak wyło tak wyje nie wiem co to moze byc narazie bo i ciezko to ustalic samemu bo jedna osoba musi dodawac gazu a druga słuchac musze skołowac kawał pustej rury  i przykładac do ucha dotykajac innych elementów inaczej lipa ...wrzuc film jak u ciebie wyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten dźwięk jest jedynie jak uruchamiam zimny silnik, i dźwięk jest bliźniaczy do Twojego to musi być któreś z łożysk wątpię, aby to była turbina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja również. Absolutnie ten sam dźwięk z filmem Piotrka. Moje auto to Audi A6 C5 1.8T APU/AJL 98/99r. Będę wdzięczny. Usłyszałem że Piotrek naprawił, zmienił rozrząd, paski. To wszystko, bez zmian ze tym dźwiękiem, piszczeniem. Byłbym wdzięczny. Udało się Piotrku? Co to było. ? :(

 

Ps:

Podobny dźwięk z innym autem, człowiekiem. Nie wiem i nie odpisuje YoutTube.

 

 

 

Edytowane przez DocFora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie kompletnego rozrządu, wszystkich rolek, napinacza, łańcucha, pompy wody pasków, regeneracji aletrnatora mechanik wspomniał o łożysku koła do którego przykręcone jest wisko. Łożysko to siedziało w korpusie przykręconym do silnika w moim przypadku to ono powodowało ten dźwięk, koszt około 100zł FEBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...