Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze wskazówką temperatury płynu chłodzącego


kamil_audiA4B5

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam Panowie. Mam taki problem ze wskazówką temp. płynu, otóż gdy przekręcę kluczyk w pozycje zapłonu wskazówka wskakuje od razu w pozycję ok.70*C. A podczas jazdy samochodem gdy silnik osiąga już temperaturę wskazówka staje w pozycji ok 100*C. Płyn sie nie gotuje, nie robi ciśnienia i nie ubywa. Czy mogę podejrzewać że wskaznik po prostu przekłamuje w tej sytuacji o 10*C. na klimatroniku na kanale 51 jest 90 st. a na 49 jest 80-90 st. Moim zdaniem wskazówka po włączeniu zapłonu powinna leżeć w ok 60*C. Czujnik wymieniony Febi, na poprzednim też tak było. Doradzcie jak możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz licznik firmy Jaeger. W najlepszym wypadku silniczek do wymiany, w najgorszym padł procesor i licznik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz to miałem w jagerze. Trochę kręcenia wskazówka na zasilaniu, potem zdjęcie jej i ponowne osadzenie (w celu wypozycjonowania) i wszystko wróciło do normy 

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia a mianowicie temperatury na klimatroniku. Na kanale 49 na zimnym silniku(nie odpalanym) przy temp. powietrza ok 1*C pokazuje 30*C a na kanale 51 od -1 i stopniowo rośnie do 90 *C i koniec. I gdy odepnę czujnik od kostki (ten za głowicą) na włączonym zapłonie wskazówka nie opada a wyłączając i włączając zapłon wali na 70*C. Czy to może to przez niskie temperatury. Nie wiem jak jest w lecie bo samochód zakupiłem niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...