Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bang & Olufsen - optymalne ustawienia


fio

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy znaleźliście optymalne ustawienia dla Bang & Olufsen. Jestem bardzo rozczarowany tym nagłośnieniem. Podczas jazd testowych, gdy narzekałem - sprzedawca zapewniał, że jest mnóstwo ustawień i znajdę coś dla siebie. Pokazał mi, jak gra standard i Audi Sound System i rzeczywiście B&O gra lepiej, ale brakuje mi szerokiej sceny, ustawienia środkowego pasma i zmiękczenia bardzo jasnych i dominujących głośników przednich.

Macie jakieś rady dot. ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2018 o 10:28, fio napisał:

Zastanawiam się, czy znaleźliście optymalne ustawienia dla Bang & Olufsen. Jestem bardzo rozczarowany tym nagłośnieniem. Podczas jazd testowych, gdy narzekałem - sprzedawca zapewniał, że jest mnóstwo ustawień i znajdę coś dla siebie. Pokazał mi, jak gra standard i Audi Sound System i rzeczywiście B&O gra lepiej, ale brakuje mi szerokiej sceny, ustawienia środkowego pasma i zmiękczenia bardzo jasnych i dominujących głośników przednich.

Macie jakieś rady dot. ustawień?

Po pierwsze mozesz ustawic troche na tyl, a po drugie zmienic ostrosc. Po trzecie odjac wysokie dzwieki. Moge pozniej podrzucic jak to jest ustawione u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Trochę info z audiworld.

Panowie b.dużo zależy od źródła, z którego odgrywacie audio.

Sugerują odgrywać pliki zapisane w jakości min. 320 KB/S z kart SD (nie blutooth).

Z tego co wyczytałem: tak jak pisze Paweł fader przesuwają trochę na tył (w B&O przy ustawieniu centralnym dominuje przód).

Scenę dają na: ALL

Dźwięk 3D na: LOW

Jedyne optymalne ustawienia Bass/Mid/Treble dla B&O w B9 są dostępne na audiworld (zależnie od gatunku słuchanej muzy):

https://www.audiworld.com/forums/audi-a5-s5-rs5-coupe-cabrio-b9-220/b-o-experience-2920694/page4/

PS. Co prawda dotyczą A5 B9 ( w Sportback jest inna konstrukcja Suba 6,5" w obudowie pod kołem zapasowym) ale powinny Wam ułatwić znalezienie optimum :D

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, black4 napisał:

Witajcie,

Trochę info z audiworld.

Panowie b.dużo zależy od źródła, z którego odgrywacie audio.

Sugerują odgrywać pliki zapisane w jakości min. 320 KB/S z kart SD (nie blutooth).

Z tego co wyczytałem: tak jak pisze Paweł fader przesuwają trochę na tył (w B&O przy ustawieniu centralnym dominuje przód).

Scenę dają na: ALL

Dźwięk 3D na: LOW

Jedyne optymalne ustawienia Bass/Mid/Treble dla B&O w B9 są dostępne na audiworld (zależnie od gatunku słuchanej muzy):

https://www.audiworld.com/forums/audi-a5-s5-rs5-coupe-cabrio-b9-220/b-o-experience-2920694/page4/

PS. Co prawda dotyczą A5 B9 ( w Sportback jest inna konstrukcja Suba 6,5" w obudowie pod kołem zapasowym) ale powinny Wam ułatwić znalezienie optimum :D

Pozdrawiam

 

A no widzisz. Super info. Ciekawe z tym dźwiękiem 3d czemu ma być Low..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył???

 

Przecież optymalnie, scena ma być na środku deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

WIesz, widocznie nawet przy 3D na LOW "uprzestrzennienie" dźwięku jest spore.

Pewnie ludzie wolą b. "naturalne" brzmienie.

W większości wątków poświęconych B&O w B9 mają ten 3D Sound ustawione na LOW:

https://www.audiworld.com/forums/audi-a5-s5-rs5-coupe-cabrio-b9-220/bang-olufsen-now-perfect-2930531/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody_Dog

Fader minimalnie na tył.. o jeden lub dwa skoki.

Przeczytaj przesłane wątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 7.03.2018 o 13:22, black4 napisał:

W większości wątków poświęconych B&O w B9 mają ten 3D Sound ustawione na LOW:

https://www.audiworld.com/forums/audi-a5-s5-rs5-coupe-cabrio-b9-220/bang-olufsen-now-perfect-2930531/

Pozdrawiam

Potwierdzam, że z czasem B&O gra lepiej (tak napisano w cytowanym wątku na audiworld). Kiedy pisałem pierwszy post w tym wątku miałem jakieś 300/400 km przebiegu i byłem załamany. Dzisiaj, po miesiącu albo się przyzwyczaiłem, albo gra dużo lepiej. Wsiadłem do mojego poprzedniego samochodu Volvo V60, który pod względem nagłośnienia był dla mnie ideałem i przyznaję, że w A5 nie jest źle. Mam podobne ustawienia, jak na audiworld jedynie basów mam więcej po podciągają trochę średnicę pasma, której mi brakowało.

Edytowane przez fio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Fio to chyba znalazłeś optimum :D

W Sportback masz zdaje się odrębne ustawienia subwoofera ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, black4 napisał:

Witajcie,

Fio to chyba znalazłeś optimum :D

W Sportback masz zdaje się odrębne ustawienia subwoofera ?

Pozdrawiam

W każdej jest ale wyprodukowanej w odpowiednim czasie. Ja nie mam, a w salonie A4 już mają.. Sprobuję nowy software sobie wgrać i ciekawe czy się pojawi ;) Jutro jadę do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w A4 to pewnie kwestia nowej wersji softu ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 16:41, Kosmita napisał:

Sprobuję nowy software sobie wgrać i ciekawe czy się pojawi ;) Jutro jadę do ASO.

Jak aktualizuje się software? Tylko w ASO? Oni biorą za to jakieś pieniądze? Skąd wiadomo, że jest dostępna nowsza wersja? W MMI w opcjach aktualizacji jest chyba tylko nawigacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fio napisał:

Jak aktualizuje się software? Tylko w ASO? Oni biorą za to jakieś pieniądze? Skąd wiadomo, że jest dostępna nowsza wersja? W MMI w opcjach aktualizacji jest chyba tylko nawigacja?

Dokładnie, wystarczy powiedzieć, że się coś wiesza ale.. mi wyskakiwał błąd przy aktualiacji i sobie nie poradzili więc mam stary. 

Nowszy ma oddzielną głośność soobwoofera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Oddzielny poziom subwoofera już mam, więc nie wiadomo, czy jest nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2018 o 17:55, pydzik napisał:

Jedź i powiedz, że nawigacja wolno chodzi, albo się wiesza. Dostaniesz nowy soft ;)

Ja prze dwa lata próbowałem uzyskać aktualizację softu (mam jeden z pierwszych egzemplarzy B9). Mimo licznych problemów natury software'owej, za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że do mojego samochodu jest tylko oryginalny software i aktualizacji brak. A błędów jest mnóstwo - systematycznie przestaje działać Andoid Auto/Car Play, czasem wszystko się potrafi zawiesić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pydzik napisał:

Zmień ASO.

W całym 3-mieście jest jedno...tzn. niby dwa ale ten sam dealer i to samo podejście serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zawiesi następnym razem, stań na poboczu, telefon w rękę i nagraj fimik, że naciskasz guziki i nic się nie dzieje, navi wisi. Potem do ASO i powiedz, że chcesz na piśmie że odmawiają, bo nie ma nowszej wersji softu.

Jak dadzą pismo, wal do centrali Audi. Obstawiam, że zmięknie im rura, jak się pojawi problematyczny klient. Ja tak ostatnio musiałem w VW robić, nawet magicznie znalazł się termin na za 2 dni. Tylko sprawdź jaką masz obecnie wersje softu, a doradcy serwisowemu powiedz, że chcesz pełny wydruk z ODISa z wizyty (bo do update'u ASO musi podłączyć głowicę żeby błędu nie było).

Nie po to płacisz w ciul kasy za auto, żeby Cie potem zlewali. W DE jak ktoś przyjeżdża z takimi objawami a nie ma softu lub boją się robić update to wymieniają jednostkę. Też mistrzowsko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 14:03, pydzik napisał:

Jak się zawiesi następnym razem, stań na poboczu, telefon w rękę i nagraj fimik, że naciskasz guziki i nic się nie dzieje, navi wisi. Potem do ASO i powiedz, że chcesz na piśmie że odmawiają, bo nie ma nowszej wersji softu.

Jak dadzą pismo, wal do centrali Audi. Obstawiam, że zmięknie im rura, jak się pojawi problematyczny klient. Ja tak ostatnio musiałem w VW robić, nawet magicznie znalazł się termin na za 2 dni. Tylko sprawdź jaką masz obecnie wersje softu, a doradcy serwisowemu powiedz, że chcesz pełny wydruk z ODISa z wizyty (bo do update'u ASO musi podłączyć głowicę żeby błędu nie było).

Nie po to płacisz w ciul kasy za auto, żeby Cie potem zlewali. W DE jak ktoś przyjeżdża z takimi objawami a nie ma softu lub boją się robić update to wymieniają jednostkę. Też mistrzowsko :P


Dziś znów byłem z problemem z MMI. Zostawiłem auto na parę godzin. Zadzwonili, zapewniając, że zaktualizowali. Przyjechałem, a tu co do cyferki te same wersje MMI (0333) oraz sterowników multimediów. No to poprosili elektryka, żeby mi wyjaśnił i okazuje się, że aktualizacja=wgranie oryginalnego oprogramowania od nowa. Mam samochód z listopada 2015 r. i zapewniają, że nie da się wgrać nic nowszego, przynajmniej oficjalnym trybem, bez kombinacji.

W związku z tym mam pytanie: Czy komuś kiedykolwiek zaktualizowano wersję MMI?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...