Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bang & Olufsen - optymalne ustawienia


fio

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem ciekaw ile i co by z tego wyszlo :) Niestety grupa B9 to nadal bardzo malo ludzi i malo wątków... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2018 o 07:46, Kosmita napisał:

Po pierwsze mozesz ustawic troche na tyl, a po drugie zmienic ostrosc. Po trzecie odjac wysokie dzwieki. Moge pozniej podrzucic jak to jest ustawione u mnie.

HEJ JA CHETNIE ZOBACZE JAK MASZ USTAWIONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2018 o 21:39, fio napisał:

Dzięki za info.

Oddzielny poziom subwoofera już mam, więc nie wiadomo, czy jest nowsze.

CHYBA TAK BO JA NIE MAM 

DALEJ NIE CZAJE JAK USTAWIACIE  TEGO B&O 

MAM GO PARE DNI  I SIE MECZE 

MOZE KTOS POMOZE JAK NAJLEPIEJ USTAWIC  TYLKO PO POLSKU BO JA MAM LEKTORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 22:00, DonDżonson napisał:

Dzięki, czyli rozumiem że tragedii nie ma i żeby posłuchać normalnie radia/muzyki, zrozumieć komunikaty z nawigacji da radę i w razie czego nie będę sobie pluł w brodę, że 4 koła dołożyłem do audio w domu zamiast w aucie?

JA DOLOZYLEM I NIE ZALUJE FAJNIE TO GRA 

W POPRZEDNIEJ AUDI MIALEM MORELLE  BYLO WIECEJ BASU ALE BAGAZNIK ZAWALONY SKRZYNIA POWERBASS I WZMACNIACZ PHONOCAR 

A TERAZ PELEN LUZ I SUPER GRA TRZEBA GO TYLKO USTAWIC DOBRZE NAD CZYM PRACUJE IHIH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 13:18, Kosmita napisał:

Nie pierdzi bo masz elektroniczną blokadę, która pod wpływem zwiększenia głośności automatycznie odejmuje Ci basy.. Inna sprawa, że mimo to standard pierdzi, a na pewno drzwi są beznadziejnie wygłuszone i słychać to nawet podczas jazdy. Nie wiem jak z wygłuszeniem ASS ale..

Trochę mylimy tu dwie kwestie: Pierwsza to narzekanie na B&O. Jak poczytasz sobie mój opis samochodu, pierwsze na co narzekałem to nagłośnienie - i to jest fakt. Może wynika to z tego iż B&O jest firmą audiofilską i zupełnie inaczej podeszła do tematu niż Harman czy bose - o czym sam też na początku nie wiedziałem. Tutaj aby wykorzystać ten sprzęt musisz przede wszystkim mieć bardzo dobrej jakości nośnik dźwięku (np. pliki FLAC). Bang nie ma na celu aby dudnienie było słychać dwie ulice dalej jak jedziesz.. Ale abyś miał bardzo czysty, dobrej jakości dźwięk. Natomiast słuchając radia, kiepskich mp3 czy muzyki przez bluetooth niestety nie ma tego zadowalającego efektu, który jest np. przy harmanie/bose, ponieważ sztucznie poprawiają Ci brzmienie i robią dobry bas. Ale..

To nie oznacza, że nie opłaca się dopłacać do Banga i ludzie robią to tylko dla znaczka i ledowego paska na drzwiach.. Bo przy B%O masz większą ilość głośników oraz lepszej jakości, masz lepszy procesor muzyczny, lepsze wygłuszenie drzwi oraz czystrzy dźwięk. W życiu nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że ASS gra tak samo.

I tutaj zaczyna się usprawiedliwianie swoich wyborów, dla których czegoś nie wzięliśmy. Każdy ma swój budżet na samochód i zazwyczaj z czegoś rezygnujemy jakoś to tłumacząc - i ja też tak robiłem np. nie biorąc ACC. Ale nie wmawiam innym, że zwykły tempomat jest lepszy, bo nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASZ RACJE JAK DOBRZE WYGUSZCZ DRZWI ITYLNA POLKE  TO B&O SUPER GRA 

JA TAK ZROBILEM MATY STP I GRA BOSKO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji regulacja suba nie występuje w wersji MMI 917 i 976. Ja mam teraz MMI w wersji 1177 (tam można pogłaśniać suba osobno). Najnowsza wersja MMI to 1329, która powstała aby zlikwidować problem dostrojenia B&O. Niestety aby uzyskać aktualizację dealerowi musi się chcieć zaktualizować MMI. Ja się nie doprosiłem. Niemcy piszą, że niby musi być numer TPI dla samochodu do tej aktualizacji, ale jeden serwis chce zaktualizować MMI a inny zapiera się, że aktualizacji nie ma. Niestety Porsche w Sosnowcu i Lellek w Katowicach powiedziały, że dla mnie nie ma aktualizacji

Na niemieckim motor-talk.de piszą również, że standardowo subwoofer B&O jest podpięty z odwróconą fazą (zamienione kable). Niektóre niemieckie serwisy przepinają kable inne nie.

Tutaj można poczytać, jak ktoś ogarnia ten barbarzyński język :)

https://www.motor-talk.de/forum/bang-olufsen-soundsystem-eindruecke-und-erfahrungen-t5987802.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 10:58, fio napisał:

Z moich informacji regulacja suba nie występuje w wersji MMI 917 i 976. Ja mam teraz MMI w wersji 1177 (tam można pogłaśniać suba osobno). Najnowsza wersja MMI to 1329, która powstała aby zlikwidować problem dostrojenia B&O. Niestety aby uzyskać aktualizację dealerowi musi się chcieć zaktualizować MMI. Ja się nie doprosiłem. Niemcy piszą, że niby musi być numer TPI dla samochodu do tej aktualizacji, ale jeden serwis chce zaktualizować MMI a inny zapiera się, że aktualizacji nie ma. Niestety Porsche w Sosnowcu i Lellek w Katowicach powiedziały, że dla mnie nie ma aktualizacji

Na niemieckim motor-talk.de piszą również, że standardowo subwoofer B&O jest podpięty z odwróconą fazą (zamienione kable). Niektóre niemieckie serwisy przepinają kable inne nie.

Tutaj można poczytać, jak ktoś ogarnia ten barbarzyński język :)

https://www.motor-talk.de/forum/bang-olufsen-soundsystem-eindruecke-und-erfahrungen-t5987802.html

 

https://xhorsepolska.pl/webpage/kontakt.html.  Ten człowiek powinien wam to zaktualizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma jeszcze 4 lata gwarancji, więc nic poza ASO nie będę grzebał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 19:46, fio napisał:

Samochód ma jeszcze 4 lata gwarancji, więc nic poza ASO nie będę grzebał.

Jak ktoś robi online to tak jak w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat - porównywałem dziś ASS i B&O w q5. W demówkach, jedno obok drugiego. Mark Lanegan "One hundred days". I uważam za zawstydzające żądać za B&O 4 tys dopłaty. Owszem, słychać, że ma więcej głośników i można sobie zrobić 3D ale jednocześnie ten efekt rozmywa detale. Owszem, wzmacniacz jest mocniejszy ale całość jest przebasowana. Brakuje środka w jednym i drugim. Equalizer niedostępny w obu.  Jeśli pościągamy efekty to w B&O dostaniemy właściwie to samo brzmienie co w ASS oraz możemy walnąć mocniej, czego na dłuższą metę i tak nikt nie wytrzyma bo "j...bie basem jak z rybnego".  Może jak ktoś lubi techno to będzie lepiej...

Podumowując: B&O jest trochę lepszy ale nie wart 4 tys.  Zamieniłem na wentylację foteli.

A przy okazji - jest jakieś sensowne forum dla Q5? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.na jednym ze zdjec widzialem ze gosc mial w mmi osobne ustawienie na sam subwoofer.mam auto z 2014 z B&O i nie mam ustawienia na suba.mam soft k0900 u niego na zdjeciu jest wyzszy czy ewentualnie mozna cos przez green menu czy to kwestia nowszego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba77,

Napisz do Kolegi WRCLaguna.

Powinien pomóc.

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 15:34, korba77 napisał:

mam pytanie.na jednym ze zdjec widzialem ze gosc mial w mmi osobne ustawienie na sam subwoofer.mam auto z 2014 z B&O i nie mam ustawienia na suba.mam soft k0900 u niego na zdjeciu jest wyzszy czy ewentualnie mozna cos przez green menu czy to kwestia nowszego softu.

To inna platforma audi w której b&o nie oferuje ustawień basu a z kolei w ASs masz ustawienia basu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 20:04, marian2007 napisał:

To inna platforma audi w której b&o nie oferuje ustawień basu a z kolei w ASs masz ustawienia basu .

 

W każdym przypadku tak było? Ostatnio sie zdziwiłem w b&o była regulacja suba , w piątek miałem jedna z ass. Tam tej regulacji nie było. Wcześniej tez wydaje mi się że w samych z ass widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 15:34, korba77 napisał:

mam pytanie.na jednym ze zdjec widzialem ze gosc mial w mmi osobne ustawienie na sam subwoofer.mam auto z 2014 z B&O i nie mam ustawienia na suba.mam soft k0900 u niego na zdjeciu jest wyzszy czy ewentualnie mozna cos przez green menu czy to kwestia nowszego softu.

W B8 B&O nie ma możliwości  osobnego ustawiania suba. Mam u siebie fabrycznie B&O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat bo konfiguruje A4 B9 i naczytałem się, że ten B&O nie jest wart dopłaty w porównaniu do ASS.

Czy jakiś posiadacz B9 jest w stanie uczciwie napisać jak to faktycznie jest, czy miał okazje z kimś porównywać, kto ma B&O lub ASS?

Nie zależy mi na tłuczeniu basem pod Biedronką, raczej fajnym i przyzwoitym dźwięku w samochodzie. Kiedyś w Maździe zrobiłem sobie własne audio na głośnikach Focala i grało to przyjemnie na fabrycznym radyjku.

Dawne Skody Superb miały głośniki Nokii, które grały całkiem zjawiskowo jak na zwykły "Skoda Sound System" czy jak toś się kiedyś u nich nazywało i nie miało przyczepionej metki znanej marki.

 

Nie spodziewam się, że w samochodzie będę miał jak w domu ale w trasie na autostradzie dobrze by było, aby ten ASS był po prostu przyzwoity i czy jest faktycznie tak spektakularna różnica między nim a B&O, na co mogłaby wskazywać renoma bądź co bądź, dobrej ale ostro zawyżonej cenowo marki hifi do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, CLAU napisał(a):

Odgrzeje trochę temat bo konfiguruje A4 B9 i naczytałem się, że ten B&O nie jest wart dopłaty w porównaniu do ASS.

Czy jakiś posiadacz B9 jest w stanie uczciwie napisać jak to faktycznie jest, czy miał okazje z kimś porównywać, kto ma B&O lub ASS?

Nie zależy mi na tłuczeniu basem pod Biedronką, raczej fajnym i przyzwoitym dźwięku w samochodzie. Kiedyś w Maździe zrobiłem sobie własne audio na głośnikach Focala i grało to przyjemnie na fabrycznym radyjku.

Dawne Skody Superb miały głośniki Nokii, które grały całkiem zjawiskowo jak na zwykły "Skoda Sound System" czy jak toś się kiedyś u nich nazywało i nie miało przyczepionej metki znanej marki.

 

Nie spodziewam się, że w samochodzie będę miał jak w domu ale w trasie na autostradzie dobrze by było, aby ten ASS był po prostu przyzwoity i czy jest faktycznie tak spektakularna różnica między nim a B&O, na co mogłaby wskazywać renoma bądź co bądź, dobrej ale ostro zawyżonej cenowo marki hifi do domu.

Ciężko określić, dla jednych będzie to warte dla innych z kolei nie. Musisz sam się na żywo o tym przekonać. Ja mam B&O i całkowicie mi to wystarczą, dźwięk jest czysty i przyzwoity.

Podjedź na spota w Twojej okolicy i zapytaj kolegów czy możesz na próbę odsłuchać jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam robiłeś w aucie audio, to chyba odpowiedź znasz, że za dopłatę (10-15k?) Nie jest to warte różnicy. Lepszy bass będzie, głośniki będą czyściej grać przy większej głośności, to tyle, moim zdaniem nie warte tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...