Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 dziwny problem z centralnym


radeksim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój brat jest od 2 dni szczęśliwym posiadaczem A4 B7 1.9 TDi, ale ma mały problem z centralnym zamkiem. Normalnie wszystkie drzwi otwierają się i zamykają z pilota, gorzej jest z przyciskiem na drzwiach. Działą zamykanie, ale jak wciśnie otwieranie to gaśnie lampka i nic nie słychać. To samo jak zacznie jechać i np. zgasi auto to otwierają się tylko drzwi kierowcy i musi kliknąć na pilot w kluczyku by otworzyć resztę. Czy wiecie może co się dzieje i jak można zmienić to ustawienie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie modułu komfortu

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

Ty musisz odjąć 4 od kodu aby dezaktywować tą funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Sorka ze dopiero teraz ale trochę za mało czasu miałem. Po podłączeniu auta do VCDS na wstępie nie chciał przyjąć poprawionego kodu i dodatkowo wyskoczyły takie błędy:
01559 - Drivers Door 
            57-00 - Electric Circuit Failure
01560 - Passenger Door 
            61-00 - Won't De-Safe
01561 - Rear Left Door 
            61-00 - Won't De-Safe
01562 - Rear Right Door 
            61-00 - Won't De-Safe

 

Ktoś miał może taki przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wszystkimi drzwiami do sprawdzenia i naprawy przewody w gumowej przelotce między drzwiami a karoserią

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki salamon:)

w wolnej chwili zobaczę. A jest może taka szansa że uszkodzony jest kabel tylko w drzwiach kierowcy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij właśnie od tych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja tematu:
rozebraliśmy ten łącznik i nawet cały boczek i nic.

Przycisk OK(sprawdzony miernikiem),wiązka od przyciski do modułu ok, wtyczki ok.

nie wiem gdzie dalej szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje błędy to

01559 -   Drzwi kierowcy.   Nie zabezpiecza. Nie odbezpiecza. Usterka w obwodzie elektrycznym.  

01560 - Drzwi pasażera.   Nie odryglowuje. Nie zabezpiecza. Nie odbezpiecza. Uszkodzony.  

01561 -   Drzwi tylne lewe.   Nie odbezpiecza. Nie zabezpiecza. Nie odryglowuje.

01562 -   Drzwi tylne prawe.   Nie odryglowuje. Nie odbezpiecza.

Nie ma na to siły musi być gdzieś uszkodzony kabel, coś przeoczyliście ,jeszcze raz sprawdz kable w tej gumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego zobacz mikrostyki w szczegolnosci zwroc uwage na luty, mowa tutaj o centralce w drzwiach. Czasami kable sa ok, tak jak u mnie. Przejrzalem 2 razy miernikiem, ruszalem kablami podczas mierzenia i nic. Zimny lut ... :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Koledzy po wymontowaniu zamka drzwi kierowcy wyczyscilem mikrostyk i zamontowalemzamek z powrotem wszystko było git dopuki nie zamknąłem drzwi z pilota od tej chwili nie mogę ich otworzyć w żaden sposób reszta drzwi ok pomocy! Audi a4b6

Edytowane przez Robeson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...