Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem z włączoną instalacją gazową.


qunik

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, k232 napisał:

Ale przed zdjęciem wężyka byłeś gdzieś pojeździć? Bo jeżeli poszedłeś zdjąć wężyk a auto już chwile stoi to test nie będzie miarodajny :/

Fakt. Powtórzę więc ten pierwszy test jutro. Czy 8h postoju pod pracą po dojeździe do niej będzie wystarczające? 

Edytowane przez qunik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, qunik napisał:

Czy 8h postoju pod pracą będzie wystarczające?

Wystarczy, tylko po dojeździe do pracy od razu zdejmij wężyk :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k232 napisał:

Wystarczy, tylko po dojeździe do pracy od razu zdejmij wężyk :)

Dzięki za pomoc!

Dam znać jutro po pracy :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw samochod do gazownika bo cos ewidentnie nie halo z gazem. Ja tez miałem problem przez instalacje, samochod szarpał na benzynie na zimno, nie chciał jechac przez około 10 sekund. Wymieniłem pompę dwa filtry paliwa, cała diagnostyka, przegląd dokładny układu paliwowego. Okazało sie ze miałem zbyt duża dawkę gazu, przez co waliła sie mapa paliwowa i samochod na zimno zle pracował. Wydałem około 2 tys na naprawę a problem załatwił dobry gazownik za 30 zł ? Niestety Ci którzy mi montowali gaz problemu sie nie doszukali ...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bochenowski napisał:

Wstaw samochod do gazownika bo cos ewidentnie nie halo z gazem. Ja tez miałem problem przez instalacje, samochod szarpał na benzynie na zimno, nie chciał jechac przez około 10 sekund. Wymieniłem pompę dwa filtry paliwa, cała diagnostyka, przegląd dokładny układu paliwowego. Okazało sie ze miałem zbyt duża dawkę gazu, przez co waliła sie mapa paliwowa i samochod na zimno zle pracował. Wydałem około 2 tys na naprawę a problem załatwił dobry gazownik za 30 zł ? Niestety Ci którzy mi montowali gaz problemu sie nie doszukali ...

Samochód ogółem jeździ bdb. Czy to na gazie czy benzynie. Jest po dużym serwisie po zakupie. Mapy PB oraz gazu są ok (jeździłem z ogarniętą osobą pod względem gazu z podpiętym lapkiem, sprawdzaliśmy mapy, korekty, zachowanie sond itd).
Jedynie to odpalanie z centralką zostało. Jeśli nie uda mi się dojść samemu do przyczyny - oddam do gazownika. Jedyny polecany i z dobrą opinią zakład w mojej okolicy zaczyna diagnostykę od 200zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pisałem że test trzeba zrobić od razu. Nie po postoju. Inny dobry sposób to zdjąć wezyki do podcisnienia i do listwy gazowej na czas postoju. Czyli zapobiec ewentualnemu dostawaniu się gazu do kolektora przez wtryski lub podciśnienie.

Z tym plusem po stacyjce jest jakoś trop. 

http://lpg-forum.pl/plus-po-stacyjce-czy-moze-byc-z-cewki-wn-t22052.html

Dodatkowo to qbox chyba ma obd...to ktoś mógł się wpiac w obd i może to mieszać. Choć się z takim czymś nie spotkałem. Częściej wtedy blokuje dostęp do vag-com/vcds

Edytowane przez zwonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zdiagnozowany. Winne okazało się złe podłączenie "+" pod stacyjkę.
Jestem umówiony na piątek na przepięcie przewodu w odpowiednie miejsce.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mój problem jest podobny, jestem jednak przed diagnozą. U mnie sprawa wygląda tak, że jak odepnę na noc wężyk (odpinam go przy regulatorze ciśnienia przy listwie wtryskowej) i rano podepnę to auto ładnie odpala. I chciałem zapytać, co teraz mam zrobić? Jak to naprawić? Dodam, że nie robiłem testu z bąbelkami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 21:33, Piotrek G. napisał:

Cześć, mój problem jest podobny, jestem jednak przed diagnozą. U mnie sprawa wygląda tak, że jak odepnę na noc wężyk (odpinam go przy regulatorze ciśnienia przy listwie wtryskowej) i rano podepnę to auto ładnie odpala. I chciałem zapytać, co teraz mam zrobić? Jak to naprawić? Dodam, że nie robiłem testu z bąbelkami/

Przy listwie wtryskowej od LPG ? To reduktor musi być zepsuty bo przepuszcza gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...