Skocz do zawartości
IGNOROWANY

98r 1.8 Automat 4 biegowy - utrata wstecznego


Brodzik112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Audi a4 b5 1998r, 1.8, skrzynia automatyczna 4 biegowa (prawdopodobnie wcześniej siedziała w niej 5 biegowa, poprzedni właściciel mówił że około 2 miesiące przed sprzedażą stracił trzeci bieg i po naprawie samochód nie był użytkowany zbyt intensywnie). Nie dlugo po kupnie, kilka miesiecy temu straciłem wsteczny, po prostu gdy wrzucilem "R" kompletnie nic się nie stało, nic nie zgrzytnelo itd. Skrzynia ogółem pracuje dobrze, nie szarpie, ładnie zmienia biegi. Od tego czasu zrobiłem parę tysięcy kilometrów. Gdy przestawie dźwignie na "R", zapalają się światła cofania oraz zmienia się położenie na zegarach. Gdzieś czytałem, że winny może być sterownik. Chciałbym się dowiedzieć jak przeprowadzić podstawą diagnostykę, oraz co mogło spowodować utratę wstecznego. Serdecznie dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez Brodzik112
Dodanie ważnej informacji dotyczącej przeszłości pojazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pewne, że elektronika odpada? Czytałem też gdzieś ze poziom oleju ma spory wpływ, bo podczas wymiany skrzyni, wymieniany był w niej olej. Czy to możliwe skoro reszta biegów pracuje jak powinna? Chciałbym też zapytać na jakie koszta powinienem się nastawić? 

Zapomniałem tez dodać,  ze gdy wrzucam wsteczny to auto zachowuje się tak jak gdybym wrzucił "luz".

Edytowane przez Brodzik112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia do rozebrania, to jest usterka mechaniczna.
Nie zawsze, ale dość często tak jest.

W przypadku skrzyń automatycznych najpierw podłączamy kabel i sprawdzamy błędy w sterowniku skrzyni, jeśli błędów brak to skrzynia w dół i rewizja co jest uszkodzone.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...