Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Indeks opony a auto i ubezpieczyciel?!?


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy to prawda, ze jezeli posiada sie auto od 140KM w góre...to powinno sie miec indeks opony "W", bo w przypadku szkody, ubezpieczyciel moze sie przyczepic do tego?

Znalazlem takie informacje na allegro u handlarzy oponami..?!?!?

Podobno takze po wejsciu do Unii, kazde auto powyzej 140PS, musi miec indeks W.

P.S-u mnie fabrycznie mialem takze "W", a przymierzalem sie do zakupu "V"..

Czy ktos znac konkrety na ten temat?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zastosować opony wg takiego indeksu jaki wymaga producent i zabronione jest stosowanie opon o niższym indeksie

Można za to założyć opony o wyższym indeksie

A przy okazji to policja też może sprawdzić indeks opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ubezpieczalni to moge ci powiedzieć fakt bo mnie pouczał gościu od Ubezpieczeń że indeksy i stan opon brane są pod uwage przy AC :a4fan:

a co do policjantów jak narzie tępi są bo niesprawdzaja chyba ze będą dziury szukać w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się ma do opon zimowych. Bo w moim autku gdy został sprowadzony była taka naklejka informująca że oponki tylko do 190. A ostatnio dyskutowałem z wulkanizatorem i powiedział, że indeks powinien być taki jak producent przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech jeśli dasz mniejszy indeks, to jest obowiązek nakleić taką informację o predkości maksymalne - ale jest możliwość jeżdzenia z mniejszym indeksem.

Ale tam to będą tego przestrzegać..... (prędkości max)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się ma do opon zimowych. Bo w moim autku gdy został sprowadzony była taka naklejka informująca że oponki tylko do 190. A ostatnio dyskutowałem z wulkanizatorem i powiedział, że indeks powinien być taki jak producent przewiduje.

zimą opony mogą byc o jeden indeks niższe od tych co zaleca producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam zimówki na 160 kph i przynajmniej nieco taniej kupiłem świetną oponę zimową za rozsądną cenę. Miałem niejedną kontrolę drogową (większość jako pasażer) i nigdy nie zauważełem, żeby policjant wpadł na pomysł sprawdzenia indeksu prędkości opony. Poza tym indeks i tak jest wyższy, niż maksymalna dopuszczalna prędkość w naszym kraju, więc i tak nie wolno szybciej jeździć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indeks prędkości określa nie tylko dopuszczalną szybkość dla danej opony, ale także stanowi wskaźnik wytrzymałości na naprężenia, aby zaoferować najlepszy kompromis: OSIĄGI/PRZYCZEPNOŚć. Zawsze istnieje możliwość zamontowania opony z wyższym indeksem prędkości, ale w żadnym wypadku odwrotni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć jakie indeksy nośności i prędkości wymagane są w b6 AVF Avant dla opony zimowej 195/65/R15 ? Czy mogę zastosować oponę 91T czy musi być 91H, 95T, 95H ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...