Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Wygłuszenie maski bitmatą + pianką = czy warto ?


lukasqkrk

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Czy warto wygłuszyć w A4 B6 1.9 TDI 2004 bitmatą + pianką akustyczna ? Czy ktoś w coś takiego zainwestował ?

Przede mną podjęcie decyzji zatem proszę o Waszę ewentualne doświadczenia z tym związane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wygłuszałem matą butylową ale wszystkie drzwi oraz część podłogi i efekt był "słyszalny" minus to że auto dostało ekstra parę kilo, a o masce to nie słyszałem bo niby po co? Jeszcze Ci się ta pianka stopi od temperatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wygłuszoną maskę takim materiałem: http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=124&products_id=3849

zrobiłem dwuwarstwowo w następujący sposób:

 

IMG_20161019_134901.jpg

IMG_20161019_140719.jpg

Wyszło mi to trochę koślawo, bo robiłem to pierwszy raz i krzywo mi się wycieło, ale efekt najbardziej jest zauważalny zimą :D 

 

 

IMG_20180117_201255.jpg

Edytowane przez Arek8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek8888 napisał:

Ja mam wygłuszoną maskę takim materiałem: http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=124&products_id=3849

zrobiłem dwuwarstwowo w następujący sposób:

Wyszło mi to trochę koślawo, bo robiłem to pierwszy raz i krzywo mi się wycieło, ale efekt najbardziej jest zauważalny zimą :D

dokladnie o takie wygluszenie maski mi chodzi. I co jezeli o efekty ? czy rzeczywiscie jest ciszen we wnetrzu ? czy tlumi to odglosy silnika i jest ciszej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tłumi, ale bardzo delikatnie, więc w kabinie różnica jest niewielka bo większość hałasów idzie jednak przez ścianę grodziową. Za to jak stoi się na zewnątrz (obok włączonego auta) to mniej słychać silnik, i pod tym względem polecam takie wyciszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Udalo mi sie zniwelowac skrzypienie tylnej rolety praktycznie do minimum. Jeszcze troszke skrzypi ale jest duzo duzo lepiej. Zrobilem takie oto modyfikacje:

- na tylna kapane na wysokosci rolety przykleilem dwie warstwy filcowej podkladki. Kupione w OBI za okolo 12zl i naklejone zarowno na podwojna kanape z tylu jak i pojedyncza

- na dwa plastikowe boczne "bolce" po bokach rozwijanej czesci rolety nawinalem troche czarnej tasmy izolacyjnej

 

 

11.JPG

22.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...