Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż mgiełkowych spryskiwaczy przedniej szyby 2012-2015


pilKOZAK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z najszybszych DIY gdzie efekt widzimy natychmiast :) a więc do rzeczy:

 

  • Zdobywamy mgiełkowe spryskiwacze, grzane bądź nie (ASO, używki, od skośnookich z AliExpress - ja zamówiłem dokładnie takie                   )
     
  • Jak przypłynie już statek z Chin i odbierzemy je z poczty, bo listonosz przecież zawsze przychodzi jak nikogo nie ma w domu, a nawet jak ktoś jest to zostawia awizo, demontujemy swoje, podważając od strony wylotu, wypinamy wtyczkę od grzałki oraz odpinamy wężyk zwracając uwagę na czarne zabezpieczenie.


     
  • demontaż.JPG

     
  • Przy pomocy płaskich szczypiec, wyciągamy białe kolanko z wężyka (zaznaczone na zdjęciu) i bezpośrednio pod sam wężyk podpinamy mgiełkowe, dzięki temu mamy trochę więcej miejsca na regulację.


     
  • s-l1600.jpg

     
  • Podpinamy wtyczkę od grzałki i regulujemy w maksymalne górne położenie nie trzeba żadnych adapterów.
     
  • Wpinamy w maskę w odwrotnej kolejności
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mettenoos napisał:

Czy z modelu do 2012 dysze 8T0955987B str, lewa i 8T0955988B str. prawa również pasują do polifta? 

Pasują, tylko one nie są mgiełkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe właśnie doszedłem do tego że takie mam ? czyli pozostają tylko chińczyki? 

 

w pierwszym poście widzę że kolega zakupił 5M0955986C https://allegro.pl/listing?string=5M0955986C&where=%2Flisting&order=m&bmatch=baseline-cl-pn-aut-1-1-1017

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mettenoos napisał:

hehe właśnie doszedłem do tego że takie mam ? czyli pozostają tylko chińczyki? 

Żadne chińczyki, bierz mgiełkowe ori od A7 po lifcie, pasują idealnie P&P do naszych B8 bez żadnej rzeźby ?

Numerki: 4G8955987A i 4G8955988A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mettenoos napisał:

a te 5M0955986C w końcu pasują czy nie? Pytam bo jest ich więcej i są tańsze a jeśli miałyby spełniać swoją funkcję tak samo jak 4G8955988A to po co przepłacać

Mają inny zakres regulacji i mogą za nisko spryskiwać szybę, niektórzy piłowali żeby dopasować, czy inne cuda jak jeszcze nie było tych od A7. Można, ale po co, groszowe sprawy te spryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, l2k2 napisał:

Żadne chińczyki, bierz mgiełkowe ori od A7 po lifcie, pasują idealnie P&P do naszych B8 bez żadnej rzeźby ?

Numerki: 4G8955987A i 4G8955988A 

Pytanie odnośnie końcowej literki” A „znalazłem na aukcji takie same numery tylko bez” A „są takie ? one sie czymś różnią czy poprostu sprzedający ja przeoczył ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GrzegorzSi napisał:

Pytanie odnośnie końcowej literki” A „znalazłem na aukcji takie same numery tylko bez” A „są takie ? one sie czymś różnią czy poprostu sprzedający ja przeoczył ? 

Te bez A nie są mgiełkowe, leje się standardowo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, l2k2 napisał:

Te bez A nie są mgiełkowe, leje się standardowo.

Okej dzięki za informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 10:59, Mettenoos napisał:

gdyby się wypowiedział

Nic nie trzeba rzeźbić. Zakres regulacji jest wystarczający! do B8 i A5 pasują P&P do C6 B6/B7 potrzeba adapterki.

Przypuszczam, że te spryskiwacze mgiełkowe od AUDI A7 czy C7 ( chyba po 2011') i od VW (montował je już dużo wcześniej) są dokładnie takie same (rozmiar, zakres regulacji). Różnią się tylko oznaczeniem numeru części lewa/prawa strona w przypadku audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, montowałem je kiedyś do A3 8P i tam potrzebowałem adapterki. Więc trza kupić te 5M0....C, nie ma znaczenia strona L/P. Te strumieniowe leją beznadziejnie 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. tutaj ludzie wspominali o jakiś kłopotach z tymi 5M0955986C

Do siebie wziąłem te z A7 4G8955987A i 4G8955988A i nie było żadnego kłopotu, wychodzą poniżej 100 zł w ASO za komplet. Na zdjęciach trochę inaczej wyglądają jedne i drugie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mettenoos napisał:

Ich normalna cena to ponad 150 zł za komplet bez uwzględnienia rabatu a takowego nie mam, te 5M0 można trafić za 50 zł za komplet

W którym ASO mają takie zbójeckie ceny? 150 zł to nie jest normalna cena, dokładnie 88 zł płaciłem za komplet z jakimś śmiesznym rabatem 5%.

Edytowane przez l2k2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy te spryskiwacze od A7 maja jakaś regulacje ? Czy to śrubka obok „dziury pryskajace” ?Wydaje mi się ze trochę nisko pryskają ?

Edytowane przez GrzegorzSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GrzegorzSi napisał:

Panowie czy te spryskiwacze od A7 maja jakaś regulacje ? Czy to śrubka obok „dziury pryskajace” ?Wydaje mi się ze trochę nisko pryskają ?

Tak jest, tą śrubką podregulujesz wysokość gdzie mają pryskać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 kupiłem te z A7 4G8955987A i 4G8955988A za 71 zł komplet po rabatach  i powiem wam że aż takiego szału nie robią, co prawda lepiej rozbryzgują niż te stare czyli nie tak jedno punktowo ale do tych z volkswagena 5M0955986C im daleko, te z VW zdecydowanie bardziej rozbryzgują i robią lepszą mgiełkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...