Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 adr nie odpala, brak błędów


noxes

Rekomendowane odpowiedzi

Przekopalem wszystko i nic nie znalazłem.

Problem polega na tym że nie można odpalić silnika. Wcześniej na zimnym bardzo ciężko ale jakoś odoalal, teraz nic. 

- błędów brak

- czujnik pokazuje prawdziwą temp płynu

- świece zalewa

- iskra jest

- rozrząd na pasku ok.

- czujnik halla Nowy

- czujnik położenia wałka sprawny.

- kompresja 12bar

Kręci niby chce załapać ale na checiach się kończy. Gdzie szukać przyczyny? Już nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtryski PB czy dobrze rozpraszają paliwo. Skoro świece zalewa to może "za słaba" iskra i świece do wymiany ? Niedawno spotkałem się z takim problemem w A3 1.8 ciężko paliła, błędów brak, po wymianie świec jak ręką odjął. Jak dawno wymieniałeś świece to wymień na nowe. Skąd wiesz że czujnik temp pokazuje temperaturę prawidłowo jak nie możesz odpalić auta ? To że wcześniej pokazywał to swoją drogą. Kiedyś padł mi czujnik temp to za cholerę auta odpalić nie szło, kręć do woli i tak nic, odpalić można "awaryjnie" odczepiając 4 pinową kostkę od czujnika temp chwilkę trzeba pokręcić rozrusznikiem ale jak to jest to, to odpali. Nie wiem czy pomogę w  tej sprawie ale sugeruje się moimi własnymi "doświadczeniami" z audi 1.8. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece Nowe.

Wtryski sprawne

Czujnik wskazuje dobra temperaturę, a nawet był odpinany, nawet drugi podmieniany i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2018 o 22:25, noxes napisał:

Świece Nowe.

Wtryski sprawne

Czujnik wskazuje dobra temperaturę, a nawet był odpinany, nawet drugi podmieniany i nic.

Może komputer padł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może , że sterownik odmówił posłuszeństwa. Wszystko mówisz git to wydaje się to dziwne..

Już gdzieś był temat na forum, że wymiana całego komputera pomogła ale to było chyba w 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopalem wszystko i nic nie znalazłem.
Problem polega na tym że nie można odpalić silnika. Wcześniej na zimnym bardzo ciężko ale jakoś odoalal, teraz nic. 
- błędów brak
- czujnik pokazuje prawdziwą temp płynu
- świece zalewa
- iskra jest
- rozrząd na pasku ok.
- czujnik halla Nowy
- czujnik położenia wałka sprawny.
- kompresja 12bar
Kręci niby chce załapać ale na checiach się kończy. Gdzie szukać przyczyny? Już nie mam pomysłu.
Spróbuj odłączyć wtryski i bez paliwa zakręcić go na"plaku" powinien odpalić bez problemu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dg690888 napisał:

Spróbuj odłączyć wtryski i bez paliwa zakręcić go na"plaku" powinien odpalić bez problemu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Co to za bezsensowny test skoro na plaku zawsze odpali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bezsensowny test skoro na plaku zawsze odpali? 
Bezsensowna jest propozycja wymiana komputera, a test ten przynajmniej daje pewność że np. zapłon jest w odpowiednim momencie i problem tkwi w zasilaniu np.za bogata mieszanka
Pozdrawiam mądrale


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby niewiadomo co się działo z autem to na plaku zawsze odpali więc jaki sens w tym teście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...