Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria bagażnika A4 b5 avant


troche_nienormalny

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam serdecznie wszystkich zgromadzonych, kłaniam się niziutko i pozdrawiam. Mieszkam na śląsku, jakoś w listopadzie zaopatrzyłem się w całkiem fajne audi jak w temacie, no i teraz się zaczyna...

Bagażnik otwierał się samoczynnie przy odpalaniu, i to był jedyny sposób by się do niego dostać. Dzisiaj rano zastrajkowało na amen i nawet ta karkołomna metoda nie działa, no po prostu wzioł mi i umar. Wiem, że ten problem był tu już opisywany, jednak metody polegające na oczyszczeniu styków na klapie nie są w stanie zadziałać, bo...styki są czyste, prócz jednego. (?) Wygląda to tak, jak na zdjęciach, styki na zaznaczonej kostce są zaśniedziałe, czy ona może mieć z tym coś wspólnego? (Pytam, bo nie mam teraz dostępu do wychwalanego wd40):

20180220_100019.jpg

Kiedy wypnę tę małą brązową kostkę, na której trzymam palce i wepnę ja z powrotem mechanizm zamykania działa, (tylko wtedy, kostka i styki są czyste):

20180220_100005.jpg

Natomiast po dostaniu się do bezpieczników, odkryłem to:

20180220_103959.jpg

Lokalizacja tej kostki na tablicy obok kierownicy:

20180220_104020.jpg

Pytanie, jak doprowadzić to ustrojstwo do chęci z współpracy z takim nieprzeciętnym kierowcą (żartowałem, tak naprawdę kiepsko się na tym znam, gdyby nie ogólnodostępne tutoriale no i forumowicze to nawet nie wiedziałbym, jak zdjąć tę tapicerkę z bagażnika). Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć?

20180220_100028.jpg

BTW: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej również nie działa, co akurat odkryłem całkiem przypadkowo.

EDIT: Dobrałem się do WD40, mimo wszystko spsikałem styki, tak samo zrobiłem z centralką po stronie pasażera, spsikałem również siłownik do odblokowywania klapy, wszystkie elementy działają płynnie, tylko te cholerne przyciski nie trybią.

Edytowane przez troche_nienormalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...