Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowe sprzęgło hybryda


QuikSilver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!   mam problem niedawno zmieniałem skrzynie z Tiptronica na 5b manual, wszystko było fajnie auto śmiga na 205KM i 305Nm, padło turbo zrobiłem hybrydę i się okazało że sprzęgło zaczęło się ślizgać, czuć że turbo szybciej wstaje i daje większe doładowanie niestety nie mogę zrobić logów przez sprzęgło, Skrzynia jaka jest założona to 5b sprzęgło i dwumasa była w komplecie, i tak na prawdę nie wiem jakiego sprzęgła szukać zastanawiam się żeby wstawić jednomas, czy z G60 o numerze 037105273c podejdzie, i czy do niego sprzęgło i docisk z AWX będzie pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jednomas? Dwumas bez problemu ogarnie tą moc i moment, stracisz komfort ruszania i przełączania biegów, a punktów do respektu na dzielni za jednomas ze złomowca i wydumane sprzęgło nie ma:kox: Jeżeli skończyła się tarcza i ślizga to oddaj ją lepiej do nabicia kevlarem albo wstaw po prostu nowy seryjny komplet i temat sprzęgła masz załatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jeszcze wzrośnie do 250KM i może 360Nm dwumas był używany i wpada w wibracje mechanik mówił ze to łożysko można regenerować ale to różnie z tym gdyby sam docisk i sprzeglo to kupiłbym z awx i nie było by problemu ale koszt wymiany dwumasy jest kolosalny dlatego wolałbym jednomas nie strzelam z przegla a do komfortu zmiany biegu można się przyzwyczaić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koszt 1200 zł za nowy dwumas do skrzyni 5 jest kolosalny to ja wymiękam. Poza tym zwróć uwagę, że jednomas jest cieńszy od dwumasy i w związku z tym zestaw docisk + łożysko od AWX może, a raczej na pewno nie będzie wysprzęglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jednego dużo dla drugiego nie, dlatego szukam jakieś alternatyw

patrzyłem na allegro i są różne sprzęgła jedne tarcze mają 4 sprężyny inne 6 a inne nie mają, jaką wybrać do wersji 5b w wersji quattro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnica [mm]: 228

ilość zębów: 23

  czy takie parametry są okey ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...