Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] na wysokich obrotach po puszczeniu gazu chmura dymu


rafal_lublin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wieczorem od swiatel ruszlem z oplem, chcialem go odsadzic i 2,3 gaz do dechy, juz mu troche odszedlem i na 4 przy ok 3800obr/min droga juz byla nie rowna i puscilem gwaltownie gaz, w lusterku w swiatlach samochodow za nami zobaczylem mnostwo dymu, jakby mgla byla, podczas przyspieszania nie widac bylo zadnego dymu, silnik mial 90 stopni, co to bylo, silnik nie bierze mi oleju i nigdy nie widzialem zeby kopcil, powiedzcie prosze bo troche sie przestraszylem, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz moze jakas dziura w dolocie sie zrobila a jesli bedzie ok to na VAGa to rozsadne rozwiazanie bo szybko ustalisz dlaczego dymi, przyczyna moze byc banalna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem caly uklad i nie zauwazylem(wymacalem) zadnych nieszczelnosci, podpielem dzisiaj vaga i nie bylo zadnych bledow silnika, wiecej niestety osoba udostepniajaca mi vaga nie potrafila, pod koniec tygodnia pojade do goscia ktory juz duzo zna sie na vagu i on popatrzy, z moich obserwacji wynika ze przy normalnej jezdzie bez cisniecia puszczam pedal gazu i nic, dopiero jak go na 2,3 przycisne do prawie 4 tys obr. to wrzycam 4 puszczam gaz i zadymi, pytalem juz kilka i dostaje odpowiedz ze to moze byc nadmiar paliwa, co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak że dałem dożo gazu i szybko pościłem pedał i też robiła się chmurka, tyle że u mnie to nawet na postoju jak tak zrobiłem to się tak działo.

To w takiej sytuacji niestety możesz mieć zatartą pompe paliwa i wtryski.

Ja za robote pompy zapłaciłem 1500zł + ustawienie wtrysków.

Zmień stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...