Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja LPG przerywanie wtryskiwacza na benzynie


twir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam instalację gazową w ASN i przerywa, mi wtrysk na pierwszym cylindrze tylko na benzynie, na LPG wszystko OK. Cewki sprawdzone, wtryskiwacz wymieniony przez poprzedniego właściciela na używkę.

Błąd na kompie zawsze jak jadę na benzynie. Przerywana praca silnika.

Błąd 17645 -Fuel Incjector for Cylinder 1 (N30): Open Circuit

P1237 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent

Może ktoś miał taki problem. Instalacja LOVATO. Zastanawiam się czy to nie przez instalację LPG.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gazowników, którzy zakładali gaz. Samochód stał 2 dni. Przy odbiorze rozbebeszona osłonka od wiązki i przy komputerze. "Elektryk" "warsztatu" powiedział, że podmieniali komputer gazu i sprawdzili wiązkę i ich zdaniem to nie wina gazu (gaz jeszcze na gwarancji). Diagnoza - uszkodzony wtryskiwacz benzyny.

Odziwo po odbiorze auta przerywanie na benzynie ustało jak ręką odjął. Wszystko śmiga. Zrobiłem 1000 km i szafa gra. Jednak cuda się zdarzają ;) albo gazownicy dali dupska i nie chcieli się przyznać. Tylko dwie opcje D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale napisałeś, że na LPG wszystko ok to po co dawałeś do gazowników?

Było oddać do elektryka samochodowego i niech szuka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma 220tys km udokumentowanego przebiegu od 2 lat wstecz serwisowany w aso w niemczech. Jak 2 lata temu przyjechał do polski zrobił tu niecałem 10 tys. potwierdzone bo odrazu zamontowana instalacja gazowa i jest przebieg w papierach. Jedynym kto grzebał przy silniku od aso był gazownik. Wtryskiwacz benzyny na którym przerywał był wymieniony przez poprzedniego właściciela który pewnie dał auto do jakiegoś patafianomechanioroelektryka. Gaz jest na gwarancji i oni grzebali przy instalacji. Po co mam szukać elektryka (w mojej okolicy nie ma albo każdy się wypina - ja jestem lepszym elektrykiem chociaż sprzedaje tylko części). Zacząłem od gazowników - dlatego :D

PS k232 wszyscy gadają - na gazie OK to nie wina gazu (gazu może nie ale instalatorów gazu wyszło, że TAK) wystarczy pokminić i znać historię auta. Przecież gaz podłączasz do istniejącej instalacji elektrycznej, komputer emuluje sygnał do sterownika silnika komputera fabrycznego. Wiem również, że niektóre sterowniki gazu nie nadają się do współpracy z wybranymi komputerami auta.

Edytowane przez twir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...