Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabo grający głośnik Audi b8


Kajrol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zauważyłem że głośnik w tylnych drzwiach jak by wcale nie grał. Postanowiłem rozebrać drzwi i sprawdzić co tam sie dzieje.. Głośnik gra. ale bardzo cicho. Nie ma wcale niskich tonów. Reszta głośników w aucie gra bez problemów. Możliwe że głośnik spalony i do wymiany ? :) Oglądałem czy jakieś kabelki naderwane czy coś, ale wszystko z zewnątrz w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowales ten glosnik testem glosnikow w vcds ?  Jesli tak, to tez gra ciszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marco415 napisał:

Testowales ten glosnik testem glosnikow w vcds ?  Jesli tak, to tez gra ciszej?

Tak, testowałem to testem vcds i ten jeden grał ciszej, ale żadnego błedu nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, testowałem to testem vcds i ten jeden grał ciszej, ale żadnego błedu nie było
to chyba tak ma byc. Bo ja zadawalem to samo pytanie na forum. U mnie jest identycznie to samo. Graja tak samo jak glosniki wysokotonowe. Wydaje mo sie ze to ma dawac efekt sceny.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2018 o 21:55, ChinQuan napisał:

to chyba tak ma byc. Bo ja zadawalem to samo pytanie na forum. U mnie jest identycznie to samo. Graja tak samo jak glosniki wysokotonowe. Wydaje mo sie ze to ma dawac efekt sceny.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

Kupiłem drugi głośnik i jest wszystko git :D
Lewy głośnik grał dużo głośniej niż prawy. Wymieniłem na inny i śmiga elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. musze to sprawdzic. jaki wymiar tam wchodzi?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 09:11, Kajrol napisał:

Cześć, ostatnio zauważyłem że głośnik w tylnych drzwiach jak by wcale nie grał. Postanowiłem rozebrać drzwi i sprawdzić co tam sie dzieje.. Głośnik gra. ale bardzo cicho. Nie ma wcale niskich tonów. Reszta głośników w aucie gra bez problemów. Możliwe że głośnik spalony i do wymiany ? :) Oglądałem czy jakieś kabelki naderwane czy coś, ale wszystko z zewnątrz w porządku :)

Szanowny kolego!!! MAM TO samo! Dodatkowo przedni głośnik w drzwiach "charczy", pisałem tutaj proszę o porade:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2018 o 15:03, ChinQuan napisał:

Hm.. musze to sprawdzic. jaki wymiar tam wchodzi?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

Masz tutaj fotki głośnika z wymiarami.

 

IMG_20180302_184429.jpg

IMG_20180302_184450.jpg

IMG_20180302_184513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, luc napisał:

Szanowny kolego!!! MAM TO samo! Dodatkowo przedni głośnik w drzwiach "charczy", pisałem tutaj proszę o porade:

 

 

Słuchaj, jeżeli masz VCDS to podepnij sie pod samochód i przeprowadź testy głośników. Znajdziesz to chyba w zakładce radio i pozniej testy elektryczne czy jakoś tak. Przed tym sprawdź czy po prostu są jakieś błedy w sterowniku radia. Jeżeli kabelka i programu nie masz.. To zostaje rozebranie drzwi i dobranie się do głośnika. W jaki sposób rozebrać drzwi na pewno znajdziesz u nas na forum.  Głośnik jest podpięty zwykłym kablem zakończonym kostką. Wymontuj i popryskaj kontaktem na końcówki. Może po prostu są zaśniedziałe i to pomoże. Aczkolwiek wydaje mi się że głośnik jest do wymiany :) Najlepiej podpiąć głośnik z innych drzwi i bedzie pewne :D Z tego wszystkiego to najgorsze rozbieranie drzwi i pękające kołeczki w drzwiach :D No czytam że nie słyszałeś aby głośnik zepsuł sie "od tak" no mój tak sie zepsuł :P
 

IMG_20180302_184554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Wiem jak jest z demontażem drzwi, gdyż wymieniałem zamki chyba 4 razy :) Kołeczki w aso mam zakupione "na zaś", chyba 2zł od sztuki :) Zrobi się cieplej to się pobawię.

Edytowane przez luc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...