Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań


Przemek.1997

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, przem8 napisał:

A masz katalizator? Przypomina mi to bardziej rezonans od wydechu.

Raczej jest, nic nie widać żeby był wycinany albo coś, jutro jeszcze wrzucę filmik jaki odgłos jest przy gaszeniu auta bo też taki dziwny dźwięk, słychać to już na ciepłym silniku, nie musi być dobrze rozgrzany, a to mnie trochę ukierunkowało że to może być wydech. Tylko co zrobić w takim wypadku, jak się tego pozbyć?

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak mówiłem poniżej wrzucam filmiki podczas działania silnika na ssaniu i na zimnym silniku, gdzie dźwięk podczas gaszenia auta jest co nie co ,,dziwny" i co tym bardziej skupia moją uwagę na wydechu.

To pierwszy filmik 

 

Tu drugi

Czyżby to rzeczywiście może być coś z wydechem? Na zimnym jak i na ciepłym słychać taki dziwny dźwięk co słychać na załączonych filmikach, nie chcę bebeszyć nie potrzebnie auta więc dobrze by było od razu trafić w usterkę. Dodam że po płukance itd o czym pisałem wcześniej czeka mnie jeszcze wymiana uszczelki u góry pod pokrywą zaworów i w koło napinacza bo tam mokro więc na pewno zwrócę uwagę jeszcze na łańcuszek i sam napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z napinaczem jak dla mnie. Jeśli już to jakaś nieszczelność, wydmuchana uszczelka przy układzie wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chociaż tyle. Jak się ogarnę z innymi sprawami, zaglądnę do tego wydechu i mam nadzieję że znajdę przyczynę, dzięki za dotychczasową pomoc, jak coś to będę informował jak postępy i w ogóle, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.04.2018 o 10:23, przem8 napisał:

A masz katalizator? Przypomina mi to bardziej rezonans od wydechu.

Witam ponownie, dalej męczę się z tym dźwiękiem ale mam konkretne podejrzenia. Czy winowajcą może być właśnie ten katalizator? Miałem auto na kanale i jak uderzyłem w niego to coś w środku lata.... 

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...