Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a6 c5 1.8t/ nie odpala, bład 17746


Krzysztof1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem forum, jednak nie znalazłem takiego problemu jak moj.
moja Audi 1.8t 150 km nie chce odpalić. tydzień temu wróciłem z długiej trasy i wszystko było normalnie. (oprócz dużego spalania w trasie 10.5l/100km). wczoraj chciałem odpalić auto i:
-auto normalnie zaczęło kręcić ( normalny odgłos pracy, zawsze musiała przewalić wałem z 2/3 razy jak zimna)
-po 1 przekręceniu wału zmieniła się praca silnika jakby zaczął chodzić bez paliwa/iskry
-kolejna próba odpalenia, silnik się kręci ale chodzi na pusto,
Sam sprawdziłem:
-czy pasekrozrzadu cały (pierwsza myśl ze rozrząd 
-czy dochodzi paliwo ( odkręciłem przewód i po przekręceniu kluczyka paliwo leci)
- czy jest iskra( świeca trochę stara i z osadem ale iskra normalna)
Znajomy wpadł z vagiem, wyskoczyło parę błędów, po skasowaniu i probie odpalenia silnik jakby odpala po dłuższym kręceniu ale jego praca jest tak upośledzona ze szok i gaśnie po 5 10 sekundach. 
Po kazdej probie odpalenia wyskakuje błąd : 17746- camshaft position sensor (G40);open or short to plus P1338-35-00- -
Czy to wina zepsutego czujnika czy coś poważniejszego? dodam ze wcześniej audi czasami miała humory i nie chciała odpalic za pierwszym razem. Dla mnie dziwne ze to się stało akurat przy odpalaniu :/ 
pytam o czujnik ponieważ mieszkam za granica na strasznym zadupiu i teraz każdy wyjazd do miasta to duży koszt, odprowadzenie do mechanika raczej tez odpada( chyba ze to coś poważnego ), i jak kupie ten czujnik a jak to nie to to tez pewnie dniówka psu w...
Pozdrawiam i z góry dziekuje a pomoc :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...