Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] 1500 obr/min na jałowym, kiedy rozgrzany silnik


igor24

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem A4 96r. 1.6 KAT prosto z Niemiec. Po rozgrzaniu silnika wolne obroty stoiją na 1500 lub nieco mniej, a następnie rytmicznie falują góra dół w zakresie 1000-1500 (pulsacyjnie). Na trasie to nie przeszkadza, ale w mieście - problem!!! Silnik ma przebieg 162 000 km, zadbany, ogólnie fajny, tylko te obroty. Cóż począć, ale na razie tak domowym sposobem. Co Wy na to ???? Wczesniej była Vectra B 2.0 16V CD i też obroty szalały, ale tam jest krokowy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przepustnica, coś czytałem na forum

Poszukaj dobrze a się dowiesz, i spraw sobie interfejs - super sprawa.

Ja wreszcie pozbyłem się tego IN 2 i wykasowalem błędy poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelny dolot pewnie, tak samo w oplach się dzieje przy nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez kiedys były podobne przypadki..

Raz mi na trasie złapał 4k i ni huhu przez 15min nie chcial z tego zejść, ale jechałem.. w końcu obroty sie ustatkowały.. ale to było na początku kiedy zrobłem prawko i samochód buta w podłodze nie widział.. Od tamtego czasu jeżdże 50/50 z matką, no i postawili nową stacje blisko domu na któej tankujemy (LukOil ) I od mniej wiecej tego czasu uspokoiło się wszystko, na zimnym silniku po odpaleniu obroty stoją powyżej 1k, jak sie zagrzeje to poniżej i nie falują, już nie pamiętam jak to było ;).. Dziwny przypadek, mechanik mówił nam że przepustnica to czujnik to to to sramto.. ale przeszło.. i nie ma tego co tykać kijem :P

Ot, moje spostrzeżenia ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na przepustnicę. Tez miałem rózne cyrki Z obrotami . Od tego, ze falowały do tego, ze nagle silnik wkręcał suę wysokie obrot6y i pomogło czyszczenie oraz adaptacja przepustnicy. Czyszczenie u mechanika to grosze, a przepustnice mozna zaadaptowac samemu.Masz to opisane na forum.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...