Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tylnych lamp z dynamicznym kierunkowskazem w A4 B9


vico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy przy wymianie  tylnych lamp na LED wystarczy kodowanie czy potrzebna jest wymiana jakiegoś modułu czy przeróbek instalacji ? Chodzi mi o dynamiczne kierunkowskazy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ma dokładnie 4 (słownie: cztery) tematy, a Ty postanowiłeś otworzyć nowy wątek zamiast poszukać:D

Wymiana na światła dynamiczne to:

  1. Wymiana lamp
  2. Montaz adapterów. 

Obie pozycje dostępne w katalogu akcesoriów audi:

https://shops.audi.com/de_DE/web/zubehoer/p/adapterleitungssatz-fuer-led-heckleuchte-8w9052400-9

https://shops.audi.com/de_DE/web/zubehoer/p/led-heckleuchten-8w9052100-9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2018 o 17:16, heretyk napisał:

Forum ma dokładnie 4 (słownie: cztery) tematy, a Ty postanowiłeś otworzyć nowy wątek zamiast poszukać:D

Wymiana na światła dynamiczne to:

  1. Wymiana lamp
  2. Montaz adapterów. 

Obie pozycje dostępne w katalogu akcesoriów audi:

https://shops.audi.com/de_DE/web/zubehoer/p/adapterleitungssatz-fuer-led-heckleuchte-8w9052400-9

https://shops.audi.com/de_DE/web/zubehoer/p/led-heckleuchten-8w9052100-9

 

czy to wystarczy czy oprócz tego trzeba to jeszcze zaadoptować w serwisie audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymiana na dynamiczne wymaga dlugiego kodowania. Niekoniecznie w aso. Pomijam kwestie ew. gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

kurde myślałem, że to proste - podłączam pod kostkę i za chwile śmigają "dynamiczne"... o co chodzi z tym  kodowaniem ? przeciez jest komplecik kabelków ORG i jeszcze malo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy, wktórych przewodami dało się wszystko połączyć po podmianie skończyły się dawno dawno temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dobra rozumiem...

jeszcze dwa  pytania - czy podczas kodowania lub po, jest ryzyko schrzanienia czegos ? np. powrotu potem do starych świateł ? lub inne rzeczy ?

widziałem także na ebay zamienniki oryginalnych lamp - np. firmy Hella, czy nie bedzie problemu z ich kodowaniem? czy tylko ORG kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wybaczycie że odświeżam temat, ale nie chciałem zakładać nowego, a mianowicie

Czy jak kupię tylne LEDy i podłącze przez przejściówki czy kostki, tak żeby działały, bo według k-electronic, niby to wystarczy, schody zaczynają się dopiero przy dynamicznych kierunkowskazach, czy później takie LEDy można przerobić na dynamiczne ?? moduł, kodowanie itp. czy lampy z dynamicznymi kierunkowskazami to już są całkiem inne lampy ?? bo na aukcjach dużo jest lamp gdzie jest napisane dynamiczne, i dużo jest gdzie to nie jest wyjaśnione, i czy jak kupił bym np. wersję Blackline lub tak jak kolega wyżej napisał, Hella, działały bez dynamicznych, z opcją późniejszego ulepszenia na dynamiczne ?? z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić lampy z dynamcznymi kierunkami. Nie da się tego za pomocą kodowania czy przejściówkami uruchomić. W lampach z dynamicznymi kierunkami, każda dioda kierunku sterowana jest osobno przez elektronikę lampy. Żadna przejściówka czy kodowanie tego nie zastąpi. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za szybką odpowiedź, to w takim razie jak kupię z dynamicznymi kierunkowskazami światła, mogę pierw normalnie podłączyć, tak żeby tylko świeciły, i czy w ogóle można ?? a później ulepszyć żeby były dynamiczne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie, to mam zwykłe, ale chciałem kupić sobie LEDy, z dynamicznymi ale same lampy, plus moduł, kable a o kodowaniu nie wspomnę, to jednak jest wydatek, dlaczego chciałem pierw normalnie podłączyć LEDy najlepiej Blackline

Edytowane przez pawel8383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak jak opisałeś, najpierw podłączyć żeby działało.

Lampy muszą posiadać adaptery i sterownik musi być odpowiednio zakodowany (jeżeli masz sterownik komfortu w wersli highline, jeżeli masz tylko lowline to i ten sterownik musisz na highline podmienić).

W profilu masz lokalizację Niemcy, jaki PLZ masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32130 blisko Bielefeld

 

Czyli o ile dobrze rozumiem, to albo podłączam normalne LEDy, i muszę się tym cieszyć, albo wydaje dużo więcej pieniążków, na moduł itp i inne lampy

Edytowane przez pawel8383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nawet normalne ledy musisz podłączyć za pomocą adapterów i też musisz je zakodować. 

Jak chcesz podam Ci kontakt do gościa, który zajmuje się doposażaniem, mieszka w Coesfeld (135 km od Ciebie). On wszystko ma, lampy adaptery sprzęt i wiedzę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by świetnie, a ten gościu to Polak ? niby dużej różnicy nie ma, ale w ojczystym języku lepiej się dogaduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Niemcem i jest chyba najlepszy jakiego można tam znaleźć w tych tematach. Wszystko Ci może doposażyć. On zajmuje się tym zawodowo. Napiszę Ci na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 22:56, pawel8383 napisał:

32130 blisko Bielefeld

 

Czyli o ile dobrze rozumiem, to albo podłączam normalne LEDy, i muszę się tym cieszyć, albo wydaje dużo więcej pieniążków, na moduł itp i inne lampy

no ja mam do Ciebie jakies 25 km, mnie LEDY wyniosły łącznie ze wszystkim jakies 900 ojrasków... ale było warto , nie żałuję :banan:kolega Muskel1 też mi pomogl, za co jestem mu mega wdzieczny :)

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 22:52, Muskel1 napisał:

Nie da się tak jak opisałeś, najpierw podłączyć żeby działało.

Lampy muszą posiadać adaptery i sterownik musi być odpowiednio zakodowany (jeżeli masz sterownik komfortu w wersli highline, jeżeli masz tylko lowline to i ten sterownik musisz na highline podmienić).

W profilu masz lokalizację Niemcy, jaki PLZ masz?

Hej odświeżam. Ja mam obecnie a4b9 avant z tylu zarowki. Kupiłem ledy z dynamicznym Kierunkiem.

Czy adaptery są zawsze wymagane? 

Sterownik obsluguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...