Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Króciec wodny 1.8T


szpakuziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, zauważyłem, że od pewnego czasu ubywa mi płyn chłodniczy. Słyszałem, że to prawdopodobnie króciec, który znajduje się z tyłu silnika i mam pytanie. Znalazłem króciec wodny na Allegro nowe i używane, nowe po 15 zł, uzywane ORYGINALNE po 50zł. jak myślicie, który lepiej wziąć, te zamienniki są coś warte, czy polecacie jakąś konkretną firmę?? Czy w silnikach AVJ jest tylko ten króciec, czy są jeszcze jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki sa g...no warte

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cieknąć z krućca albo z termostatu lub zaślepki bloku silnika montowałem i oryginał oraz zamienniki nawet mam nowy jeden jeszcze w domu zamiennik  nie było reklamacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz z tyłu mokro to raczej króciec lub połączenia króćca np czujnik temperatury lub jego oring. Jak skrzynia mokrą lub widać że na bloku z tyłu mokro to raczej króciec.

Inne miejsca to mokro w okolicy termostatu albo nasady rurki bagnetu to wtedy zaślepka bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz drugi raz go wymienialem, za kazdym razem byl febi czy cos w tym stylu za 70zl i za kazdym razem winnym wycieku nie byl krocic sam w sobie, a splaszczony oring, ktory go uszczelnia. Za 3 razem wezme z ASO ^^ O ile bedzie 3 raz... bo ostatnim razem uszczelnilem go dodatkowo ogromna iloscia sylikonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujesz to febi po 70zł? Ja w wakacje płaciłem niewiele ponad 30zł za króciec febiego w zwykłym sklepie motoryzacyjnym :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym króćcu najważniejsze są uszczelki, plastyk może być nawet za 20 zł, ja taki mam i lata miód :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, przem8 napisał:

Gdzie kupujesz to febi po 70zł? Ja w wakacje płaciłem niewiele ponad 30zł za króciec febiego w zwykłym sklepie motoryzacyjnym :P 

a gdzie ja napisałem że kupuje febi za 70 zł to masz oryginał przez allegro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, goldi napisał:

a gdzie ja napisałem że kupuje febi za 70 zł to masz oryginał przez allegro 

Nie odnosiłem się do Ciebie tylko do użytkownika Unf. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci pisałem i faktycznie się pomyliłem - febi okolice 30-40zl. Przy okazji - wykrakałem, dziś zerknalem, plynu 1/3 a z tylu silnika na skrzyni biegow dobrze znany mokry widok. Nie mam juz sily do tego gowna.

Zamowie z ASO jak niektorzy radza... 70zl... w zasadzie za sam oring, bo to jego wina nie plastiku :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, jest to na 100% krociec, bo mokro na skrzyni. Krociec wezmę z ASO, jednak nie mam zamiaru zmieniać co tydzień. Jeszcze przy okazji uszczelka pod pokrywa zaworów do wymiany i to już drugi raz w przeciągu 1,5 roku(też był zamiennik) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szpakuziom napisał:

Jeszcze przy okazji uszczelka pod pokrywa zaworów do wymiany

To przy okazji jeszcze uszczelkę pod napinaczem :D Chyba, że jeszcze w miarę świeża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...