Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak wyłączyć spryskiwacze reflektorów


Bolcjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ,przy uruchomieniu silnika w mojej B8 przy pierwszym spryskaniu szyb automatycznie włacza sie spryskiwanie reflektorów co nie jest potrzebne i bardzo dużo płynu sie marnuje ,Jest możliwosć  zmienić to ? wyłączyć lub chociaz skrocic czas ...?? z góry dzieki za odpowiedz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w MCE 09 zmienić kodowanie tak, że spryskiwacze reflektorów będą nieaktywne.

Edytowane przez Telefonicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory spryskują się tylko przy włączonych światłach mijania. Najprostszym obejściem jest więc wyłączenie świateł podczas spryskiwania. Ja tak robiłem jak musiałem spryskać szybę po umyciu auta i nie chciałem upaskudzić maski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przełączasz na dzienne, spryskujesz szybę i przełączasz na mijania. Chociaż reflektory spryskać też trzeba czasami :). 

Jak się włącza rezerwa wtedy na reflektory już nie idzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2018 o 09:40, sowiq napisał:

Reflektory spryskują się tylko przy włączonych światłach mijania. Najprostszym obejściem jest więc wyłączenie świateł podczas spryskiwania. Ja tak robiłem jak musiałem spryskać szybę po umyciu auta i nie chciałem upaskudzić maski ;)

@sowiq @Kosmita dzięki, właśnie miałem zakładać nowy temat z pytaniem o algorytm spryskiwania, bo ostatnio nie działał układ mycia reflektorów, a nie działał ponieważ mam cały czas dzienne z włącznikiem świateł na OFF, na szczęście natknąłem się na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mettenoos ale to nie jest żadna tajemna wiedza. Wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi swojego samochodu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...