Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tłumika/końcówki wydechu na basowy


Zohan331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym uzyskać basowy dźwięk z wydechu w swoim 2.0 TDI (przynajmniej w jakimś stopniu) i teraz pytanie, czy muszę wymieniać tłumik czy wystarczy same końcówki wydechu i czy w ogóle będzie jakaś różnica? Wymiana całego układu wydechowego nie wchodzi w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aligatorek96 napisał:

końcówki wydechu dadzą Ci tylko wygląd.. Zrób mu przelot :)

 

Mógłbyś polecić jakiegoś konkretnego producenta tłumików? Na allegro jest pełno ,,tłumików basowych", tylko pytanie czy faktycznie coś poprawiają dźwięk? A i jeszcze chciałem się zapytać czy średnica końcówek ma znaczenie oprócz wizualnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się czasem takiego basowego dźwięku jaki się pojawia w benzynowych silnikach, to jest diesel i szału z dźwiękiem nie będzie. Zrobiłem już dużo układów wydechowych więc mam jakąś wiedzę i doświadczenie. W poprzedniej B7 zrobiłem sobie na dwóch przelotowych tłumikach bez kata i fajnie mruczała na wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać jakąś konkretną firmę albo model tłumika, który pasowałby do b8? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety b8 jeszcze nie robiłem więc nawet nie znam wielkości tłumików. Do wszystkich aut jakie robiłem, tłumiki wykonywałem własnoręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2018 o 15:23, Zohan331 napisał:

A mógłbyś podać jakąś konkretną firmę albo model tłumika, który pasowałby do b8? 

Kolego, tak jak już tu napisano - to jest 2.0 TDI i rewelacyjnego brzmienia nie uzyskasz. No chyba że jakieś markowe wydechy za kilka tysięcy są to w stanie osiągnąć. Jak ma być tanio, to polecam Ci Ulter Sport. Pasuje P&P i jest w przystępnej cenie. Ewentualnie możesz pokusić się o aktywny wydech ale to wydatek min. 5 tyś. 

https://ulter.com.pl/pl/offer/dedicated/audi/a4-typ-8k_2008/sedan/2-0-tdi_100-105kw/m/46/157

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to na pewno nie jest. W życiu nie dałbym 700zł za stalowego ultera. To zwykły tłumik przelotowy. Za cenę tego ultera mam cały wydech z kwasówki. Kup tłumik przelotowy od FMIC albo TurboWorks. Cena za tą jakość jest naprawdę bardzo dobra. Jeżeli chcesz uzyskać całkiem fajny dźwięk z tej dwu litrówki to zmień oba tłumiki na te przelotowe.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...