Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.4 stare vs nowe


matthew100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Planuję zmianę autka i mam kilka pomysłów na nowy samochód. Interesuje mnie motor 2.4 z jednym ale. W a4 b6 ta jednostka była bardzo udana i ma rozrząd na pasku. Teoretycznie ten sam silnik był w a6 c6 ale był jednak trochę zmieniony. Przykład to  rozrząd, który jest na łańcuchu i wstrzymuje podobno 200tys. Wymiana podobno ok 5 tys zł.

To jeszcze koszty do przeżycia. Ale powiedzcie mi, czy motor 2.4 w c6 jest warty uwagi, czy może okazać się studnią bez dna i lepiej poszukać starej konstrukcji w b6. 

Dla mnie nie ma różnicy czy to a4 czy a6 pod względem praktycznym oba samochody są znakomite. C6 przemawia do mnie bardziej stylistyką i wyglądem. Szkoda tylko, że jedynym silnikiem MPI jest owe 2.4 

 

Edytowane przez matthew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4 w C6 nie jest w żaden sposób spokrewnione z silnikiem z B6. Ten z B6 wywodzi ze skrócenia 4.2 V8 ma nawet taki sam rozrząd paskowo-łańcuchowy. Z kolei motor w C6 wywodzi się z jakiejś większej jednostki FSI tylko został pozbawiony wtrysku bezpośredniego...tak przynajmniej gdzieś czytałem[emoji3]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy. Masz może linka do tego artykułu? Strasznie mało informacji o tym motorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam już gdzie to czytałem, ale znalazłem coś takiego:

https://www.a6klub.pl/-bdw-24-177-km-wymiana-wadliwego-rozrzadu-zaworow-i-popy-vt69983.htm

 

...też ciekawe

Myślę, że najlepiej popytać na forum A6

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, całkiem spoko  to opisali i jednocześnie odrzucili mi z głowy wrażenie, że nowe 2.4 jest tak samo trwałe jak stare. Wychodzi na to, że dobre Audi skończyło się w przypadku A6 na c5, a w przypadku A4 na b7 z 1.8 turbo. Smutne jak przez ekologię marka straciła swą niezawodność. 

Pozostaje szukać jakiś leciwych staruszków z jeszcze normalnymi benzynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety moje auto ma w tym roku 16 lat i nie widzę sensu zmieniać na b7, w którym tak jak pisałeś najlepszy silnik to 1.8T (niestety brak 2.4 z którego jestem bardzo zadowolony) a przecież jest to właściwie ten sam samochód...wypadałoby zmienić na b8 ale z jakim motorem??? Chyba będę jeździł tą b6 aż się rozpadnie[emoji3][emoji3][emoji3]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...