Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 t bfb problem z wyciekiem oleju


damian8913

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu mam problem z wyciekiem oleju który się pojawia dokładnie tam gdzie ta strzałka czasami spada na wydech ponieważ czuć spaliny wszystkie węże od góry od odmy itd są suche uszczelka tak samo czy miał ktoś podobny przypadek lub sugestie gdzie szukać przyczyny mechanik twierdzi że simering na wale przecieka i koło zamachowe rozbryzguje olej jednak do mnie to nie przemawia dodam że auto ma 178 tyś przebiegu wycieka około 0.5 litra na 1000 km prosze o pomoc 

a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej. Płyn chłodniczy też ma tam ujście. Jest tam króciec taki. Ale płyn zostawia biały nalot i nie śmierdzi jak olej gdy kapie na gorący katalizator.

Edytowane przez dexter90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej silnikowy 100 % a czy teoria mechanika może być prawdziwa w tym silniku przytrafił się komuś taki przypadek ? 

Edytowane przez damian8913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy uszczelka pod pokrywą zaworów nie puszcza oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień kolor strzalki bo nie widać. trzeba sprawdzic uszczelkę i gumową zaslepke pod napinaczem

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek w oleju w tym miejscu to: uszczelka pod pokrywą zaworów lub/i uszczelką pod napinaczem. Też tak miałem po wymianie i jednego i drugiego (najpierw wymieniłem samą uszczelkę pod pokrywą i problem po 4k wrócił) problem znikł. Ale trzeba się przyjrzeć bo wałki też mogą gdzieś popuszczać z tyłu na uszczelkach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne dzięki za pomoc jak tylko uda mi się wyrwać dzień wolny jadę coś z tym zrobić a zna ktoś może naprawdę godny warsztat polecenia w Lubelskiem a najlepiej gdzieś blisko Biłgoraja który ogarnie temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damian8913 napisał:

a zna ktoś może naprawdę godny warsztat polecenia w Lubelskiem

Jak interesuje Cię lublin to mogę dać namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Jak interesuje Cię lublin to mogę dać namiar.

jeśli możesz to wyślij jeśli nie uda mi się ogarnąć tego na miejscu to na pewno skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przem8 napisał:

Jak interesuje Cię lublin to mogę dać namiar.

Też poproszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie. Uszczelka pokrywy zaworów + uszczelka napinacza. Z początku nie mogłem dostrzec skąd. Dopiero jak dokładniej sprawdziłem. Skapywało z rogu uszczeli pokrywy na osłonę a z osłony na katalizator i był smród palonej gumy. Mechanicy mi różne wersje opowiadali. Wg mnie to z rozbryzgiem do bajka. Przejedz palcem po uszczelce i jej okolicach i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy to zależy na kogo trafisz, ciężka praca lecz czasami nie warto się sugerować. Miałem przytkanego smoka w misce olej a jeden chciał mi głowice regenerować. Także sprawdz i trzymaj dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gsekulski napisał:

Mechanicy to zależy na kogo trafisz, ciężka praca lecz czasami nie warto się sugerować. Miałem przytkanego smoka w misce olej a jeden chciał mi głowice regenerować. Także sprawdz i trzymaj dystans.

jasna sprawa dlatego wole poczytać na forum czy sam trochę pogrzebać w aucie niż oddać komuś kto nie dość że  rozbierze pół auta część śrub urwie zatrzaski połamie to jeszcze awarii i tak nie naprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie jest to samo? 1.6 ALZ B7

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...