Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 2018/2019 C8 New


Rekomendowane odpowiedzi

Heh widze nie jestem sam :) , ta deska podszybia to jest żenada. Jeszcze 3.0 TFSI nie ma Quattro, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przymierzyłem się do nowej A6 i również wrażenie mam że coś nie do końca jest ok, niby nowocześnie, niby ładnie, ale jakoś tak tandetnie, to już nawet mam wrażenie że w A4/5 jest lepiej. Jakbym wcześniej nie wiedział że to Audi i by mnie posadzili w środku bez jakichkolwiek emblematów, to pomyślałbym że to jakaś Dacia czy coś próbuje zrobić skok na wyższą klasę, ale cenowo nadal jest to dotychczasowy poziom. Tak jak przedmówcy góra deski to masakra, nie wiem czy to był standard, ale niby obszyta skórą, te plastiki na tunelu środkowym też wyglądają słabo. Nie czuć lepszej jakości materiałów. Wsiadłem w SQ7, czy nawet w S3 i jakoś tak przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ogi napisał:

 

 

2 godziny temu, DonDżonson napisał:

 

Jeździliście albo oglądaliście w środku BMW g31 ? Jakie porównanie do C8 jeżeli chodzi o jakość wnętrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem G31 przez 2 dni i powiem że ogólne wrażenie jednak dużo lepsze. Niby patrząc np na tunelu środkowym przycisk do parkowania/czujników plastik nie jakiejś super jakości, czy np wybierak skrzyni biegów jak się przyjrzeć to też taki plastki jakoś jakby nie od tego, ale ogólnie nie przeszkadzało to. Zwracałem na to uwagę po dłuższym obcowaniu z samochodem i przyglądając się co i jak. A Audi wsiadłem i pierwsze co wrażenie to tu to tam że jakoś tak materiały średniej jakości. W BMW nawet mimo iż na początku choćby narzekałem na cyfrowe wskaźniki, które nie dość że kosztują więcej niż w Audi, bo dopłata coś koło 2 tys, to nie umywają się do tych z Audi i ich funkcjonalności. Ale właśnie po pewnym czasie stwierdziłem, że mimo że zbytnio nic nie oferują poza wyglądem, bo nawet na bieżąco nie pokazują wskazówek z navi, tylko przy jakiś manewrach w zamian za obrotomierz, ale są naprawdę przyjemne dla oka i fajnie się prezentują. Ja G30/31 oceniam jednak jako przyjemniejszy samochód w którym bardziej czuć że to wyższa klasa. A był to też samochód za przynajmniej 100tys mniej niż A6 którą oglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne mam odczucia jak DonDżonson, też z G31 chwile obcowałem, dla mnie materiały użyty wewnątrz były lepsze niż w Audi ( fakt że w BMW był opcjonalny pakiet skóry ), spasowanie świetne i sam samochód był dla mnie dużo przyjemniejszy w odczuciach z jazdy po prostu czułem się tam dobrze, podobało mi się też rozwiązanie jakie BMW stosuje w kwesti zarządzania ekranem, mozna bawić się dotykowo ale zostawili tez parę niezbędnych według mnie guzików i pokrętło które dają funkcjonalności na poziomie dużo wyższym niż te w pełni dotykowe ekrany w Audi. Dodatkowo jeżdząc G31 miałem wrażenie że jadę BMW 3, nowa A6 wydawała mi sie ociężała i "krowiasta" nawet w stosunku do mojej C7, tak po G31 wsiadając do C7 stwierdziłęm ze to może być mój następny samochód tak po przejażdżce C8 stwierdziłem że zamiana C7 na C8 w moim odczucia nie ma sensu bo zmienie na coś w moim odczuciu innego ale mniej hymmm dającego radość z jazdy. Zresztą moje odczucia są bardzo podobne do tego co w w/w filmiku, przynajmniej wiem że nie jestem inny i wiecej osób tak ma :D . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa ekranu w BMW dla mnie super. Można jak we wcześniejszych audi pokrętłami, przyciskami, można na ekranie, co czasami jest wygodniejsze. I ekran sam w sobie też jakoś nie kojarzę żeby tak było widać na nim ślady jak nowym A6.

A w temacie ekranów i całej konsoli, tu akurat z A8 ale w sumie to to samo

5932A113-E1A1-4A74-B829-1297F9C1E571.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ogi napisał:

Heh widze nie jestem sam :) , ta deska podszybia to jest żenada. Jeszcze 3.0 TFSI nie ma Quattro, masakra.

Ma napęd na 4 koła tylko już nie stały a odłączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś powoli im idzie z S6 i RS6. Ktoś ma jakieś dane odnośnie sprzedaży A6 vs BMW5 vs MERC E ?? W PL wiem że Audi jako całość zaliczyło dość mocny zjazd i jest ostatnie z wielkiej 3jcy, Merc na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenie gdy zobaczyłem A6 Allroad C8 było..... katastrofa! Jak oni mogli zrobić tak brzydki przód w tym samochodzie :(

 

Ale wczoraj miałem okazje zobaczyć idealny konfig tego modelu :)

I ten tył..... bez żadnych atrap, jest super !!!

 

 

IMG_20190903_094559.jpg

IMG_20190903_094605.jpg

IMG_20190903_094622.jpg

IMG_20190903_094642.jpg

IMG_20190903_094701.jpg

IMG_20190903_094709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet czerń sporo daje ale dalej dziwnie ta półka na przednim grilu wygląda. Tył bez fekowych wydechów zdecydowanie lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...