Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury zewnętrznej, błędne wskazania


Madern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zdecydowałem ze wezmę się za temat temperatury zewnętrznej, sprawa wyglada tak, teraz gdy jest no -15 stopni to po nocy na parkingu po odpaleniu na wyświetlaczy pokazuje około -10, po przejechaniu chwili temperatura wzrasta aż do czasem +3 stopni, myślałem ze po prostu czujnik jest walnięty, po podłączeniu do komputera rzeczywiście pokazuje jego błąd (zwarcie czy coś) no to zdecydowałem się na zdjęcie zderzaka, niestety zaskoczyłem się bo czujnika nie ma tam gdzie powinien być, jest tylko ten plastik mocujący. I teraz pytanie, czy ktoś schował ten czujnik, czy po prostu go nie ma, „wolnej” wiązki tez nie znalazłem nigdzie. Czy komputer w przypadku awarii tego czujnika bierze wskazania z innego ?

No i gdzie szukać podłączenia tego czujnika.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ktoś coś grzebał, bo czujnik temp. zewnętrznej musi być. Bez jego prawidłowych wskazań nie do końca prawidłowo będzie działał układ regulacji temp. przez climatronic (który bierze odczyty z kilku czujników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2018 o 10:27, przem8 napisał:
Widocznie ktoś coś grzebał, bo czujnik temp. zewnętrznej musi być. Bez jego prawidłowych wskazań nie do końca prawidłowo będzie działał układ regulacji temp. przez climatronic (który bierze odczyty z kilku czujników)


A wiesz może gdzie i skąd idzie wtyczka do tego czujnika przed chłodnica ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

EDIT

Znalazłem diagramy, więc pozostaje poszukać tych kabli

24drero.png

2luu4n.png

Edytowane przez Madern
dodanie rozwiązania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewany, ale na pewno znalazłeś poprawny schemat do b6? U mnie zarówno w książce "sam naprawiam" jak i fizycznie w samochodzie mam inne piny i wtyczki

image.png

 

 

Edytowane przez lipmar1789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...