Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa paliwa dzwiek


wafel135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniany miałem rozrząd plus oleje i filtry. W tym filtr paliwa. I teraz po przkreceniu kluczyka pompa wydaje przez sekundę dziwny dźwięk. Filtr jest z Boscha. Czy to normalne?  Pompa chodzi cicho po odpaleniu. Wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten odgłos to połączenie jęczenia z piszczeniem to miałem coś takiego. Trzy lata temu sporadycznie przy porannym odpaleniu, po wymianie filtra paliwa w aso działo się to przy każdym odpaleniu po nocy aso stwierdziło że to odgłos "nabijania ciśnienia". Pół roku temu zaczęło pojękiwać w czasie jazdy i trzeba było dłużej kręcić aby odpalić. Wymieniłem pompę na używkę i jest cisza, tylko nie baw się w zamienniki przerabiałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pompa była wymieniana na zamiennik przez poprzedniego właściciela i też ciężko odpalal na niej i znalazł uzywke oryginał z 10kkm przebiegu i był spokój. Aż teraz wymienili mi filtr paliwa i zaczęło wydawać dziwny dźwięk. Dodam że po odpaleniu wyda ten dziwny dzwoek i później pracuje cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chakakterystyczne "bzzzz" po przekręcniu na zapłon to normalne. Jeżeli potem pracuje cicho to jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ten filtr jest dobrze dociśniety na przewodach paliwowych moze nieszczelnośc się robi i zasysa lewe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej sprawdze jak to zamontowane jest.

Wszystko wygląda na dobrze zmontowane... 

Edytowane przez wafel135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten stary filtr, on był wymieniany z rok wcześniej niepotrzebnie go targałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam :/ to znaczy mechanik powiedział że był świeży filtr ale go wykręcili i niby był syf w środku. Więc wymienili. Jakiej firmy wcześniej był ten filtr. Tam jest jakiś zawór zwrotny w nim?

Edytowane przez wafel135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filtrze jest regulator ciśnienia, był Knecht. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr najlepiej oryginał z Aso. Z innymi czasami sa problemy. Kup nowy filtr i zmień powinno przejść. Jak ktos bedzie miły i zrobi Ci rabat to zapłacisz 180 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moja pompa padła to wymieniłem na nowy oryginał z koszem vdo oraz filtr z ASO i też mam ten dźwięk. To piszczy zaworek na powrocie na pompie. Na złączu na deklu pompy, tym gdzie wraca paliwo do baku z filtra jest taki zaworek z kulką i sprężynką w środku i to tak hałasuje. Jak z mechanikiem to odłączyliśmy i na chwilę wrzuciliśmy powrót wężem do wlewu baku to była cisza. Denerwujące ale raczej niczemu nie zaszkodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...