Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0tdi CAPA - szarpanie i przerywanie w czasie wypalania DPF?


luk330

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
wracając wczoraj z Zakopca dopadł mnie dziwny problem.
Zaczęło się od tego, że przy utrzymywaniu stałej prędkości coś szarpnęło, tak jakby przerwało.
Po chwili nie dało się już jechać ze stałą prędkością bo mocno szarpało całym autem, silnik jakby przerywał.
Przy przyspieszaniu i przy puszczonym gazie było wszystko ok, moc była, ale reakcja na gaz była opóźniona, po wcisnieciu gazu reakcja byla tak po 1-2 sekundach.
Zatrzymałem się, nieszczelności nie było, wycieków nie było, temperatura w normie, silnik chodził na jałowych równo i cicho, ale obroty były podwyższone - zakładam, że zaczął się wypalać DPF - nie gasiłem tylko sprawdziłem błędy w sterownikach (żadnego nie było) pojechałem dalej. Ze 20km moja jazda wyglądała niestety tak, że co chwilę przyśpieszałem i zwalniałem - tak dało się jechać. Po tym czasie wszystko przeszło i wygląda na to, że już jest ok (dziś przejechałem 360km do Wrocławia i auto zachowuje się już całkiem normalnie).
Wczoraj po wszystkim celowo trochę zapomniałem o 6 biegu i trochę go przegoniłem i w ogóle samochód jakiś żwawszy się zrobił. 
Co to mogło być? DPF już kilka razy się wypalał ale nigdy nie było szarpania przy jednostajnej jeździe - może to sugeruje coś innego? Niestety nie mam teraz pod ręką VCDS, żeby to posprawdzać, jutro wracam do Warszawy dopiero.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...