Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjnia


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się podzielić informacją z myjni automatycznej (w tym przypadku na BP)

Jako że ostatnio były mrozy a byłem umówiony na wycene korekty lakieru podjechałem umyć autko na automat .

Niestety po opuszczeniu myjni okazło się że coś poszło nie tak :(

Myjka źle odczytała start i zamiast zacząć od kół przesunęła start o kilkadziesiąt cm - w tym przypadku baza była na drzwiach

Dobrze że myjka ubezpieczona i odbyło się bez zamieszania

Poniżej fotki po myjni i w trakcie prac nad korektą lakieru

received_1067258313415115.jpeg

received_1067258320081781.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem....jeszcze w dodatku czarny kolor... Zależy jakie szczotki na myjni są...  powinna wystarczyć pasta polerska 3M zielony korek --- obróbką ręczną. Jeżeli zarysowania nie zaniknął papier P2500 na wode, następnie maszynowo na wolnych obrotach max 600/min leci pasta Koch H8O2 (gruboziarnista) i następnie do usunięcia hologramów politura woskowa, polecałbym Koch P2O2 (daje super głębie na czarnym). Po tygodniu umyj samochód i zobacz czy nie wyszyły rysy...jak wyszły to powtórz proces. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rapiw napisał:

Miałem podobny problem....jeszcze w dodatku czarny kolor... Zależy jakie szczotki na myjni są...  powinna wystarczyć pasta polerska 3M zielony korek --- obróbką ręczną. Jeżeli zarysowania nie zaniknął papier P2500 na wode, następnie maszynowo na wolnych obrotach max 600/min leci pasta Koch H8O2 (gruboziarnista) i następnie do usunięcia hologramów politura woskowa, polecałbym Koch P2O2 (daje super głębie na czarnym). Po tygodniu umyj samochód i zobacz czy nie wyszyły rysy...jak wyszły to powtórz proces. Pozdro

Pastą tnącą nie pracuje się tylko na niskich obrotach, normalne wypracowanie to ponad minimum 1000 obrotów. Pasty się wymywa i sprawdza w świetle od razu, a nie po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód i tak był przeznaczony na korektę lakieru  bo Niemiec nie dbał zbytnio.

Wszystko po dwuetapowej korekcie jest ok

Myjnia ubezpieczona i kasę miałem w dwa dni po zdarzeniu na koncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aborygen napisał:

Samochód i tak był przeznaczony na korektę lakieru  bo Niemiec nie dbał zbytnio.

Wszystko po dwuetapowej korekcie jest ok

Myjnia ubezpieczona i kasę miałem w dwa dni po zdarzeniu na koncie

Ile wypłacili? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że jestem zadowolony

pierwsza wersja po oględzinach rzeczoznawcy  900 zł

potem telefon w sprawie ugody i stanęło na 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...