Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna lampa ledwo swieci


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauwazyłem ostatnio że tylna lewa lampa nie swieci(ta w karoserii) wyjalem lampe bo myslalem ze spaliła sie zarowka, ale zarowka dobra, 2 zarowki sie jedynie żarzą, a nie swieca. Co to moze byc, mial ktos tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w b7 sedan tylko z dwiema lampami w klapie. Po jakimś czasie świeciły i znowu ledwo co, przyczyną był złamany przewód masy.

Jak na krótko podłączałem masę było wszystko ok.

Wyciągnij lampę i podłącz masę na krótko innym przewodem, jak nic to nie da do miernikiem sprawdź napięcie jakie dochodzi do lampy.

Napięcie jest sterowane komputerowo bo tam są zwykłe żarówki z jednym włóknem, światło STOP jest sterowane poprzez zwiększenie napięcia. Na 100% nie jestem pewny.

Na pewno u mnie w klapie przeciwmgłowe są tak sterowane. 

Jak wyciągniesz lampę to sprawdź jakie są żarówki, bo mogę Cię w błąd wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi tez 2 nie swieca tzn ledwo co, 2 dolne czyli kierunek i hamulec swieci (tylko nie w klapie tylko w karoserii)

w kostce przy lampie byl zlamany przewod masy ?

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był złamany w gumowej rurce co łączy klapę z karoserią, ale objawy był takie same. Po jakimś czasie całkiem zgasło jak się przewód do końca urwał.

U Ciebie może być po prostu słaba masa nie koniecznie złamana, jakieś zaśniedziałe styki itp.

A kierunkowskaz normalnie mruga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sa jaja:) swiatlo swieci, a radio przestało grac tnz nie dziala podswietlenie itd ... nie wiesz co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia:( podświetlenie radia jest chyba sterowane z podświetlenia przycisków.

Tylko podświetlenia radia nie masz? Podświetlenie załącza MCE tak mi się wydaje.

Jak masz dostęp do VCDSa to sprawdź błędy może coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 17:42, tomek899 napisał:

Witam

Zauwazyłem ostatnio że tylna lewa lampa nie swieci(ta w karoserii) wyjalem lampe bo myslalem ze spaliła sie zarowka, ale zarowka dobra, 2 zarowki sie jedynie żarzą, a nie swieca. Co to moze byc, mial ktos tak ?

 

Miałem identycznie jak ty, właśnie w lewej lampie. Dodatkowo wywalalo przy tym błąd spalonej żarówki. Po wyjęciu lampy okazało się że w kości jest właśnie zasniedzialy jeden styk, przeczyscikem płaskim śrubokrętem, psiknolem wd-40 i od tamtej pory problemy zniknęły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...