Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwięk przy przegazowaniu na cieplym silniku ?


Dawcio1211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Otóż mam taki problem że na ciepłym silniku przy przegazowaniu słychać dziwny dźwięk jakby jakieś łożysko się przycierło takie "rzężolenie", gdy silnik schodzi z obrotów występuje właśnie ten dźwięk, na zimnym silniku i podczas jazdy tego nie słychać, na wolnych obrotach też raczej nie słychać żeby coś się rozpadało. Auto było u dwóch mechaników jeden stwierdził że to rolka napinacza od klimatyzacji, po wymianie niestety brak poprawy, następna diagnoza była taka że to dźwięk z turbiny i że tak musi być ;/ Pojechałem więc do innego mechanika który zaraz stwierdził że to turbina, że jest zanieczyszczona i źle działa geometria i stąd ten dźwięk, zostawiłem więc auto aby się tym zajął, mechanik twierdził że wyczyscił turbo i teraz wszystko powinno działać poprawnie. I faktycznie po tym zabiegu auto zaczęło troszkę lepiej pracować przynajmniej tak mi się wydaje, lecz ten dźwięk przy schodzeniu z obrotów pozostał ;/ Może ktoś miał podobny przypadek ? Może mnie naprowadzic gdzie szukać przyczyny, co sprawdzić ? Czytałem trochę o tym że to może być alternator tylko jak to sprawdzić ? Nie chciałbym żeby podczas jazdy mi się coś posypało. Jutro postaram się nagrać ten dźwięk.

Proszę o pomocne odpowiedzi 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum o tym " chrobotaniu", jedni czyścili vnt innym pomogło czyszczenie zaworka n75. Wielu tak ma i z tym jeździ, jeśli to jest to o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...