Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zastanawiałeś się co tankujesz?


mravel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda olej napędowy spuszczony z filtra, który ma 50k km. Instrukcja mówi o wymianie filtra co 60k km. 

Objaw - przerywanie silnika jak depczesz pedał przy prędkościach autostradowych.

Lane na markowych stacjach, objawy pojawiły sie po zatankowaniu diesla super duper premium na Circle K (dawny Statoil).

 

IMG_1042.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz silnik 16v to standard i to nie paliwo tylko olej silnikowy zabarwil ON. Temat był poruszany na forum. Na 99% stacja nie pozwolila by sobie na takie coś. Nie wierzysz weź słoik podjedz na stację, wlej litr i porównaj. Na bank ropa będzie czysta. PS 60tys na filtrze trochę dużo biorąc pod uwagę że teraz do ON dodawane są biokomponenty. Ja wymieniam filtr paliwa przy wymianie oleju i zawsze paliwo idealnie czyste. Mam silnik 8v i nie występuje u mnie ten problem co 2 w 16v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, .Pablo. napisał:

Jak masz silnik 16v to standard i to nie paliwo tylko olej silnikowy zabarwil ON. Temat był poruszany na forum. Na 99% stacja nie pozwolila by sobie na takie coś. Nie wierzysz weź słoik podjedz na stację, wlej litr i porównaj. Na bank ropa będzie czysta. PS 60tys na filtrze trochę dużo biorąc pod uwagę że teraz do ON dodawane są biokomponenty. Ja wymieniam filtr paliwa przy wymianie oleju i zawsze paliwo idealnie czyste. Mam silnik 8v i nie występuje u mnie ten problem co 2 w 16v 

To nie olej tylko coś co wygląda jak rdza, bo już sie ustało. Jest to paliwo z filtra który ma 50k km. Zatem nie oznacza to, że dokładnie takie coś się leje na stacjach, tylko coś co zawiera drobiny tego gówna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutory maja filtry,  pompa nie sięga w zbiorniku stacji do samego dna hmmm. Cysterna jest aluminiowa, armatura mosiężna więc tu rdzy na pewno nie bedzie.  Ja pojechał bym z ciekawości na tą stacje i wlal sobie paliwo w słoik albo przezroczysta banke. Jeśli popłynie syf reklamowalbym jakość paliwa. Wtedy zgłaszasz to do odpowiedniej instytucji oni biorą próbkę itd. 

Jak wymienisz filtr paliwa a w zbiorniku dalej masz ten syf to szybko ci zapcha nowy filtr i może pd uszkodzić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje paliwo na lotosie i zawsze zlewam paliwo z filtra tylko przy jego wymianie do słoika i nigdy tak nie wyglądało. Zawsze czyste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam filtry co 15 tysia. Mam zrobiony silnik i mi szkoda. olej do silnika motul do motorów wyczynowych. Paliwo bp ultimate.  Prawda jest jednakże taka ze tankując w niemczech na zwykłej stacji auto spalało o ponad litr na 100 mniej, niż na naszym z markowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...