Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk przy hamowaniu przy niskiej prędkości. (dźwięk sprężyny)


Recomen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki dziwny problem mianowicie przy hamowaniu przed światłami,skrzyżowaniem lub przy parkowaniu albo przed skrętem przy małej prędkości z mojego Audi a4 b5 wydobywa się dźwięk jakby sprężyny a zarazem jakby załączał sie ABS nie umiem dokladnie opisać tego dźwięku ale to coś w stylu (boooeeeing) byłem u mechanika powiedział że pierwszy raz słyszy coś takiego wczoraj u niego odpowietrzałem hamulce ale on mówi ze to raczej nie ma nic z tym wspolnego powiedział zeby sie raczej tym nie przejmować i jeszcze sprawdzić to na oskp

i tak zrobiłem... pojechałem gościu sprawdził auto, potem się przejechał, pohamował i stwierdził, że to może byc źle dokręcone koło... dokręcił koła  i nadal było to samo potem stwierdził że to może być coś z pompą ABS że w tych samochodach było to wadliwe itd. usterki nie stwierdził i kasy nie wział ot taki plus... Podsumował,żeby jeździć i się nie przejmować...

A teraz moje pytanie czy naprawdę mam to zbagatelizować i po prostu nie zwracać uwagi na ten dźwięk czy może wam coś takiego sie przydażyło i naprawiliście tą usterkę? co to może być i co jeszcze mogę zrobić i gdzie jechać ? nastepny mechanik ?nie wiem co mam robić ten dzwięk mnie irytuje proszę was o pomoc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum.

Źle wyregulowane czujniki ABS-u.

Jeżeli hamuje dobrze i nic nie krzyczy to możesz się z tym pogodzić albo dobić czujniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...