Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Black Audi A4 B6 1.8T BFB Avant Sline Akrapovič Sportec by Kazzi


kazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przyszedł czas i na mnie. Chciałbym pochwalić się nowym nabytkiem (od niespełna tygodnia w moich rękach) Audi A4 B6.

Samochodu szukałem ponad 3 miesiące, sprowadzony prywatnie od Helmut'a (z Niemiec), 100% lakier oryginał na całym aucie, szyby, przebieg również udokumentowany.

Z ważniejszych rzeczy powymieniane: przy przebiegu 243tys. rozrząd, sprzęgło, dwumasa. Dodatkowo wielki plik faktur z przeprowadzonych napraw.

Podstawowe informacje:  

  • Rok produkcji: końcówka 2002
  • Przebieg: 250 000km
  • Silnik: 1.8T 163KM BFB, z podtlenkiem LPG
  • Kolor: LY9B brilliant black
  • Skrzynia: 5 biegowa GDT

Na chwilę obecną auto posiada:

  • ABS
  • centralny zamek z pilota
  • podłokietnik przód + tył
  • przednie szyby w prądzie + domykanie i otwieranie z pilota
  • 6x airbag
  • felgi SPORTEC MONO 10 18"  (235/40 R18) (SPORTEC - tuner Audi coś jak ABT)
  • ESP
  • climatronic 2 strefowy
  • radio 2 DIN android + kamera cofania 
  • elektryczne i podgrzewane lusterka
  • halogeny 
  • oil catch tank
  • pakiet chrom
  • pełen kolorowy FIS
  • kierownica multi
  • tempomat
  • automatyczną otwieraną klapę bagażnika z pilota
  • przyciemnione szyby tył
  • diody ambinete
  • wewnętrzne oświetlenie oraz mijanie LED
  • podświetlenie wewnętrzne listw EL WIRE
  • czujniki parkowania tył

Plany na najbliższy czas: 

  • założenie instalacji gazowej - zrealizowane
  • płukanka + wymiana oleju na Liqui Moly Synthoil 5w40 - zrealizowane 
  • wymiana wszystkich filtrów, świec - zrealizowane
  • wymiana wewnętrznego oświetlenia na LED - zrealizowane
  • wymiana oświetlania tylnej rejestracji na LED - zrealizowane
  • założenie tylnej wycieraczki - zrealizowane
  • dołożenie czerwonych diód do wewnętrznego oświetlenia auta + listwy/dekory w LED  - zrealizowano
  • wymiana ramki rejestracji na klubowe - zrealizowane
  • wymiana wycieraczek na bosch aerotwin - zrealizowane
  • zaciski w kolor czerwony  - zrealizowane
  • chromy + znaczek w kolor nadwozia  - zrealizowane
  • dołożenie modułu AUX do oryginalnego radia 2 DIN zrealizowane

Plany na dłuższą metę: 

  • wymiana fabrycznych kratek na plaster mioduzrealizowane
  • zderzak przód + listwy od s-line - zrealizowane
  • dyfuzor od b7 na dwa kominy tyłzrealizowane
  • przyciemnienie kierunków bocznychzrealizowane
  • korekta lakieru (wydobycie czerni) + zabezpieczenie  - zrealizowane
  • montaż parktronica  - zrealizowane
  • montaż tempomatu  - zrealizowane
  • wymiana przedniego oświetlenia na biel  - zrealizowane
  • montaż osłony silnika + skrzyni   - zrealizowane
  • kierownica multi od B7 sline  - zrealizowane
  • wszystkie tylne szyby w czerńzrealizowane
  • malowanie wnętrza przednich lamp na BLACK - zrealizowane
  • tylne szyby w prąd
  • wnętrze w czerń (fotele półskóry + boczki, czarna podsufitka, czarna deska rozdzielcza)
  • radio 2din ANDROID + kamera cofaniazrealizowane

Wcześniej był Leon:

7.jpg

6.jpg

A teraz jest Audi:

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

 

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczków s line nakupiłeś a z s line to auto akurat nie ma nic wspólnego :D 

Ale może kiedyś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna breloczek miała kupić... a kupiła cały zestaw... :D pomalutku do celu! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie:

- wymieniony akumulator na Centre 72 Ah

- wymienione podświetlenie wewnętrzne jak i rejestracji na LED

- wymieniony klakson (stary odmówił już posłuszeństwa) 

- założona tylna wycieraczka od A3

- klubowe ramki

- wgrane Polskie MENU/mapy Polski/Czech z ostatniego wypustu (2014) do RNS-D

- założone wycieraczki BOSCH aerotwin A933S

Pogoda również pozwoliła na głębsze mycie auta góra jak i spód. 

9.jpg

8.jpg

7.jpg

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temat.

W ostatnim czasie:

  • montaż LPG (instalacja LPG Tech na wtryskach Dragona), butla 62 litry w kole zapasowym, wlew w klapce 
  • wymienione wszystkie płyny, oleje, fitry
  • wymienione świece na NGK PFR6Q
  • wymienione wszystkie 4 cewki z "no-name" na BERU 0040102043
  • wymienione sprzęgiełko alternatora (INA)
  • dołożone własnej konstrukcji diody "ambiente" w lampkę podsufitową 

Pogoda również pozwoliła na delikatną ręczną "korektę lakieru". :naughty:

Na dniach montujemy parktronica :banan: oraz wszystkie tylne szyby w czerń, pytanie tylko na ile%?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa aktualizacja:

  • wymieniony filtr paliwa
  • wymieniony czujnik temperatury i tylny króciec wody 
  • wymienione klocki + tarcze przód i tył ZIMMERMANN
  • zaciski poszły w krwistą czerwień + FAKE BREMBO:evil:
  • zamontowany parktronic
  • pełen serwis klimatyzacji (ozonowanie, nabijanie czynnika, sprawdzanie szczelności) + odgrzybianie samego parownika 
  • naprawiony i wzmocnione prętami zawiasy schowka pasażera 
  • dolne listwy, kratki przód oraz znaczek poszły w kolor nadwozia, 3 warstwy + bezbarwny

8.jpg

7.jpg

6.jpg

5.jpg

Było:

4.jpg

jest:

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Miłego, udanego weekendu! :drinks:

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisała, więc kolejna korekta lakieru :thumbup1:

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

Wymienione całe przednie oświetlenie na OSRAMy 4200K, różnica mega. Postaram się wrzucić zdjęcia jak to świeci.  Dodatkowo wymienione oświetlenie tablicy rejestracyjnej z chińskich LEDów, które po 2 miesiącach zaczęły dyskotekę na ORI LED z Q7.

2.jpg

Udało się również przydymić lekko tylne lampy

1.jpg

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 21:18, _Andrzej_ napisał:

Ladnie to wozidelko Twoje wyglada, ale na ZS jeszcze kolegi chyba nie spotkalem... ?

A w samym centrum się kręcę :D

Kolejny UPGRADE:

- dotarło wszystko co potrzebne do montażu tempomatu + kierownicy multi od B7 (kierownica sline, poduszka, wiązka poduszki, moduł Q, zwijak, manetki)

- oryginalna dolna osłona silnika + skrzyni 

Na dniach montujemy i kodujemy! :good:

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zamontować i zakodować kierownice wraz z tempomatem:thumbup1:

1.jpg

Serdecznie polecam VAG-TECH https://www.facebook.com/VAG-Tech-1159737820722010) ze Szczecina odnośnie kodowania i elektroniki w Audi. Szybko, sprawie i profesjonalnie :gicior:

Udało się również zamontować osłonę skrzyni + silnika jak i zabezpieczyć nadkola + spód preparatem "Stone Chip".

Zbierają się też graty, które poczekają NIESTETY do wiosny (dyfuzor od b7 sline, dokładka przód s line, wszystkie kratki w plastry miodu).

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sytuacja, otóż sprzątając dzisiaj auto znalazłem niemieckie papiery poprzedniego właściciela audi, postanowiłem nawiązać z nim kontakt poprzez jeden z portali społecznościowych. Z rozmowy okazało się że poprzedni właściciel był wielkim fanatykiem marki, jako pierwszy samochód posiadał audi 80, a4 b5, a4 b6 (obecnie moje) w chwili obecnej posiada s6. Oczywiście z ciekawości wypytałem o całą historię auta począwszy od napraw, serwisów, modyfikacji po eksploatacje pojazdu który teraz jest w moich rękach. Potwierdzona została bez wypadkowość pojazdu, wszystkie naprawy które są wpisane w książkę serwisową (wymiana rozrządu, sprzęgła wraz z dwumasą, zawieszenie). Auto za jakiego kadencji jeździło tylko i wyłącznie na 5w40, wszystkie filtry wymieniane co 10 tys. km (w tym K&N). Jedyna sytuacja kiedy auto odmówiło mu posłuszeństwa podczas transportu z punktu A do punktu B, była maglownica. Auto uczestniczyło w wielu eventach, spotach na terenie Niemiec. Należało również do jednego z miejscowych klubów audi. Udało mi się również zdobyć sporą ilość zdjęć z przemiany auta (począwszy od wymiany felg, dymienia lamp, oklejania błotników na German Style jak to u nich bywało po demontaż odmy a montaż oil tanka itd.) Auta z obecnego stanu również zostały wysłane, auto się spodobało, cieszy się że trafiło do dobrych rąk a ja tym bardziej że auto posiadam od maniaka marki :punk:życzę tego każdemu, który kupuje auto :drunk: Jedyne czego mi szkoda, to tych felg że nie dostałem w komplecie :(

Oto kilka zdjęć Audi sprzed kilku lat:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

 

 

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi fajnie się prezentuje. Mam pytanko w jaki sposób malowales dokladki i progi? U lakiernia w kolor nadwozia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, poles10 napisał:

Audi fajnie się prezentuje. Mam pytanko w jaki sposób malowales dokladki i progi? U lakiernia w kolor nadwozia? 

Malowałem osobiście, zakupiłem podwójny zestaw: https://allegro.pl/e-lakiernik-lakier-samochodowy-bezbarwny-2xspray-i6329013012.html oczywiście w kolor nadwozia, wszelkie zadrapania i ryski na progach potraktowałem papierem ściernym aby była jednakowa powierzchnia, następnie poszło 2x baza + 2x bezbarwny.

Minęło pół roku a na progach nie ma żadnego zadrapania (auto jeździ po drogach asfaltowych jak i żwirowych/kamyczkowych). Natomiast na znaczku dałem tylko 2 warstwy bazy bez bezbarwnego bo już mi brakło i widać kilka odprysków od kamyczków, na wiosnę chcę to poprawić ?

Podsumowując, polecam taki zabieg, + dla wizualności jak i dla portfela ?

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba zrobię tak jak ty. Lakiernicy chcą dużo $$$ za to. 

Powodzenia w dalszych pracach. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez poles10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały upgrade B)

Audi w piątek leci do mechanika na kompletny serwis przed wiosną:

- wymiana kompletnego rozrządu wraz z pompą wody 

- wymiana nieszczęsnego napinacza rozrządu, jednak wsadzony będzie na ten bez fazatora wraz z całym uszczelnieniem i łańcuchem + uszczelką pokrywy 

- do czyszczenia i sprawdzenia idzie miska wraz ze smokiem, dodatkowo sprawdzona będzie pompa oleju pod względem ciśnienia 

- zapobiegawczo wymieniony będzie króciec wody z tyłu wraz z zaślepką z tyłu bloku silnika 

- do wstawienia DP od Tomka K.

- wymieniona oleju (Ravenol 5W40) wraz ze wszystkimi filtrami oraz płyn chłodniczy + hamulcowy 

3.jpg

2.jpg

Cały zestaw przygotowany przez ProChoice Szczecin - POLECAM!:thumbup1:

Z rzeczy których NIE POLECAM to zamknięcie pokrywy trójkąta zakupione na alledrogo: https://allegro.pl/oferta/zamkniecie-trojkata-audi-a4-b6-b7-a6-c5-avant-7759909257

Pękło podczas samego przykręcania...:thumbdown:

1.jpg

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja zmian:thumbup1::

W pierwszej kolejności Audi zahaczyło o studio przyciemniania szyb, cały tył poszedł na 90%, zmiana na MEGA PLUS!:drunk:

W trakcie jazdy, a raczej postoju na światłach spod maski pojawiał się delikatny biały dymek, po otworzeniu maski połowa silnika zalana olejem, szybka diagnoza i wymiana nieszczęsnego kolanka odmy..:thumbdown:

1.jpg

Na początku czerwca postanowiłem zając się serwisem klimatyzacji (odgrzybianie, nabijanie). Przez rok czasu uciekło gdzieś 170g.. w następnym roku w planach jest całkowity serwis i wymiana klimatyzacji.:dance2:

2.jpg

Natomiast od dwóch tygodni, zasłużony urlop i można zabrać się za montaż tego co udało się uzbierać przez całą zimę :naughty:

3.jpg

Środkowa kratka z A6 robiona pod zderzak sline b6 z plastra miodu :wub:

4.jpg

5.jpg

wymiana progowych listw na sline :git:

6.jpg

7.jpg

lampy poszły w delikatnie przyciemnienie wraz z bocznymi kierunkami :ON:

8.jpg

na tył wpadała dokładka od b7 sline, wycieraczka z q5 oraz emblemat audi w plastidipie oraz końcówki wydechu od naszych serdecznych kolegów "ala" AKRAPOVIC. (na zdjęciu dokładka jak i zderzak jeszcze przed malowaniem) u lakiernika siedzi jeszcze lotka na górę sline :-) 9.jpg

10.jpg

cały przód również poszedł w sline + plastry miodu, halogeny żółte, dokładka CUPRA chyba najbardziej "bałem" się tej modyfikacji a raczej rzezania zderzaka, ale w praktyce okazało się najłatwiejszą modyfikacją, przy okazji udało się ustalić powód delikatnego ubywania płynu chłodniczego (zawalona osłona silnika)uciekał wężem od parownika LPG :rant:

11.jpg

12.jpg

13.jpg

dodatkowo całe wnętrze jak i pozycja, mijania H7 LED od PROMOTOR LIGHT DEVICES.:wub:

111.jpg

Audi dostała nowe okleiny :thumbup1:

14.jpg

Do środka wpadło podświetlenie drzwi oraz listwy w EL WIRE :good:

15.jpg

16.jpg

17.jpg

Z małych pierdół wszystkie emblematy na aucie zmienione z chromu na czarne, dołożone nowe siłowniki klapy ze sprężynkami które automatycznie podnoszą klapę do góry, są i straty.. podczas mycia na bezdotykowej myjni odleciał kawałek lakieru z lampy co skutkowało całkowitym ściągnięciem go... zostanie nałożona folia :(:facepalm:

Ostatnie paczki kobyłki oraz suwmiarka, no i zestaw do domowego detailingu, który będzie na dniach robiony :gicior:

18.jpg

19.jpg

 Z modyfikacji, których nie podołałem to lampy w czerń, po rozklejaniu pierwszych kilku cm zrezygnowałem i podziwiam tego kto to rozkleił , lampy pójdą do specjalisty, który się tym zajmuje i zrobi to tak jak ma być :palacz:

W planach było mapowanie silnika (dołożenie DP, wtrysków), jednak po dłuższym zastanowieniu wolę poczekać i uzbierać większy zestaw (centralny IC, hybryda) i dopiero wtedy robić mapę silnika :punish:

Obecnie plany lekko się pozmieniały, ze wszystkich planów jakie były dotychczas zostały zrealizowane, doszły też i nowe.

  1.  radio android + kamera cofania
  2.  wymiana wnętrza na sline (fotele aklantara + boczki, czarna podsufitka, wymiana wnętrza z granatowego na ciemne)
  3.  heble 320/288
  4.  mapowanie silnika 

 

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...