Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odpowietrzyc sprzęgło? (wymiana płynu)


mateusz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić w swoim aucie wysprzęglik i pompe sprzęgła i wlać nowy płyn. Może mi ktoś napisać jak poprawnie odpowietrzyć cały układ?

Powód dla którego chce to wykonać to szarpanie na rozgrzanym silniku podczas ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki zestaw do odpowietrzania: http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-plynu-hamulcowego-klucz-i7136759414.html

Jeśli auto ma ABS to jak wygląda procedura odpowietrzania tym urządzeniem? Wystarczy odkręcić odpowietrznik i zasysać stary płyn do momentu pojawienia się nowego, czystego płynu czy jeszcze trzeba od czasu do czasu wcisnąć pedał sprzęgła?

 

Jaki płyn wlać do Audi A4 B8 2.0TDI 177km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy ogólnie wymieniasz tak, że pilnujesz, żeby w zbiorniczku był cały czas płyn i po prostu odkręcasz odpowietrznik i wciskasz hebel do konca, puszczasz, czekasz 5 sekund i znów wciskasz. Po ok. 6 pełnych wciśnięciach heble musisz płynu dolać i nie potrzebujesz żadnego zestawu. Pompa ABS pilnuje, aby odpowietrznik nie zassał powietrza. A co do wysprzęglika to strzykawka, gumowy weżyk i zasyssasz powietrze z płynem. Grawitacja Ci pomoże bo zbiorniczek jest dużo wyżej.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2018 o 16:18, mateusz16 napisał:

Witam, chciałbym wymienić w swoim aucie wysprzęglik i pompe sprzęgła i wlać nowy płyn. Może mi ktoś napisać jak poprawnie odpowietrzyć cały układ?

Powód dla którego chce to wykonać to szarpanie na rozgrzanym silniku podczas ruszania.

I co Kolego, nie szarpie już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kompletne sprzęgło z dwumasem zakupione z ASO i nie szarpie. Przejechałem na razie tylko 700km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymiana i odpowietrzenie wysprzeglika nie pomogła? Mi rozgrzany tez trochę szarpie.

Edytowane przez jok21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mialem podobne zjawisko przy ruszaniu. Prubowalem odpowietrzyć uklad (wymiana płynu hamulcowego) tylko tak w wysprzeglik  mogłem jedynie wtłoczyć płyn strzykawka. W odwrotna stronę nie mogłem zaciagnac plynu. Po tym zabiegu jest znaczna poprawa chodź czasem jeszcze są wyczuwalne drgania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...