Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wyciekiem. A4 2.4 BDV


fikus04

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam po roku bezproblemowej eksploatacji ? nadszedl czas na nowości czyli dość spory wyciek oleju z przodu glowicy od strony kierowcy?. Po rozebraniu połowy samochodu znalazlem przyczyne wycieku. Jest to czarny czujnik? Chyba czujnik. Sam nie wiem co to jest. I istenie mozliwosc jego wykrecenia by wymienic zapewne o-ring. Teraz pytanie czy moge normalnie to odkrecic i nie wystrzeli milon sprezynek sróbek itp. 

Dziekuje za wszelkie informacje i pozdrawiam uzytkownikow audi i tego forum ?

20180310_133607-1168x2080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nastawnik rozrządu,trzeba ściągać dekiel głowicy by dostać się do niego. Dodatkowo jest przymocowany bodajże 4 śrubami i pod nim znajduje się uszczelka nastawnika a pod tym dodatkowo półksiężyc z gumy który również się wymienia.

Tutaj masz tutorial mały co i jak.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie mega instruktaż! A co sądzisz o wymianie tego gdy tak jak np. Teraz mam ściagniete koło zębate z lewej głowicy? Czy lepiej założyć rozrząd? Teraz wiecej miejsca miałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmieniane były uszczelki nastawników przy ściągniętych kołach zębatych,z uwagi na wymianę simmeringów wałków rozrządu. Tobie też proponuje wymienić te simmeringi jak już będziesz miał ściągnięte dekle.

received_2104920773075253.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...