Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie Audi A4 B8 2.0TDI


kuzynek97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestem od 4 miesięcy właścicielem Audi a4 b8 2.0 tdi (140km).Od początku jak tylko kupiłem zaniepokoiło mnie wysokie spalanie ( ok. 10l/100km) . Na początku myślałem , że to przez dynamiczną jazdę , ale zacząłem jeździć ekonomicznie i zbyt dużo mi to nie pomogło . Spalanie nadal jest zbyt wysokie jak na taki silnik . Na FIS'ie pokazuje mi srednie spalanie 6.0l / 6.3l  na 100km , a w rzeczywistości jest co innego . Co może być przyczyną tak wysokiego spalania , skoro komputer pokazuje bardzo niskie spalanie , w porównaniu do tego co jest naprawdę ? Zasięg z 490km po przejechaniu 34km pokazuje mi 430km ( 120km/h 6bieg) .Wtryski były sprawdzane komputerowo ( nie poprzez menzurki ) i praktycznie nie ma żadnych odchyłek , +/ - 0,20 mg.

 

Edytowane przez kuzynek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kuzynek97 napisał:

Witam .

Jestem od 4 miesięcy właścicielem Audi a4 b8 2.0 tdi (140km).Od początku jak tylko kupiłem zaniepokoiło mnie wysokie spalanie ( ok. 10l/100km) . Na początku myślałem , że to przez dynamiczną jazdę , ale zacząłem jeździć ekonomicznie i zbyt dużo mi to nie pomogło . Spalanie nadal jest zbyt wysokie jak na taki silnik . Na FIS'ie pokazuje mi srednie spalanie 6.0l / 6.3l  na 100km , a w rzeczywistości jest co innego . Co może być przyczyną tak wysokiego spalania , skoro komputer pokazuje bardzo niskie spalanie , w porównaniu do tego co jest naprawdę ? Zasięg z 490km po przejechaniu 34km pokazuje mi 430km ( 120km/h 6bieg) .Wtryski były sprawdzane komputerowo ( nie poprzez menzurki ) i praktycznie nie ma żadnych odchyłek , +/ - 0,20 mg.

 

- możesz sobie zrobić korektę licznika (jest w dziale kodowanie, jak zmienić spalanie na liczniku, aby pokazywało bardziej rzeczywiste odczyty)

- a co do spalania filtry wszystkie zmienione? (powietrza paliwa?)

- podpinałeś pod kompa? nie wali błędami?

- ps. a to spalanie to gdzie na mieście czy w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrów nie wymieniałem , powietrza tylko czyściłem , ale jest ok .  Komputerowo sprawdzane było , zero błędów. Spalanie tylko trasa  w mieście jest jeszcze większa tragedia .

 

 

Edytowane przez kuzynek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym spalaniem nie zauważyłeś innych niepokojacych objawów?
Np podwyższone obroty na biegu jałowym?

Porównaj temp. po przez vcds na zewnatrz i jaka widzi sterownik.

Może auto jest po jakis modyfikacjach softu? ale to by nie palił aż tyle myśle.

Może wtryskiwacze były regenerowane, ktoś to źle zrobiłi teraz pali... ja tak miałem ale w busie... palił mi 7-9l max, teraz pali 11 przy takiej samej jeździe i to zaraz po regeneracji wtryskiwaczy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 2.0 tdi quatro 177 km pali  9,5 - 11 + l / 100 km

to 9,5 l/ 100 km to dziadkowa jazda

trasy mieszane, czasem 500 + km  na strzała i po zbiorniku

oleje, filtry, itp wymienione, błędów nie wywala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 143 u spalanie to okolice 7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co może być przyczyną za dużego spalania. Dzisiaj tankowałem po przejechaniu 500 km i weszło 46l, a wcześniej było tankowane do pełna. Wychodzi prawie 10l/100 km. Trochę dużo, robię dziennie po 13km w dwie strony do pracy, rano przelatując praktycznie bez stania, w drugą stronę zdarza się trochę postać w korkach. Wcześniej wydawało mi się że palił mniej, co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki sam problem. Caga pali mi równo 10litrów jazda mieszana. Auto z pełną historią, nie widzę żadnych złych objawów oprócz delikatnych drgnięć silnika na wolnych obrotach które czuje na budzie siedząc i wsłuc**jąc się. Wtryski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 12:02, Muskel1 napisał:

Oleju nie przybywa?

Nie nie przybywa; dpf działa ok, termostat i czujnik temp tez, choc czasem jak jest zimno na wkaczonym ogrzewaniu nie lapie 90 stopni. Co ciekawe kiedy wypalalem dpf i jechalem na niskim biegu a wysokich obrotach spalanie spadlo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze takie odczyty to pewnie lipa ale widac rozbieżność w danych z wtryskiwaczy. Czy mam iść tym tropem? 

 

Screenshot_20200629-205154.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem podobny problem winowajcą okazała się sonda lambda po wymianie spalanie się unormowało czyli spadło z 10-12 do 6-8 l na 100km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...