Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sony DSX - nie grają tylne głośniki


KonradD555

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Postanowiłem założyć temat odnośnie montażu radyjka Sony DSX A210ui.  Jeżeli uda się okiełznać temat, można zrobić z tego tematu dobre fotostory dla potomnych.

Piszę ponieważ  przeszukałem nasze forum, odległe zakamarki gógli a nawet YouTube z poradnikami w różnych językach. Dzięki temu rozeznałem się w temacie ale konkretów co do mojego problemu nie znalazłem. Liczę że postaracie się mi pomóc, a ja po kolei postaram się skleić wszystkie informacje w jedną całość, zmontować do kupy i przedstawić na zdjęciach.

A więc po kolei.

Problem dotyczy podłączenia przewodów do nieoryginalnego radia tak, by działały wszystkie oryginalne głośniki z subwooferem.

Kupiłem ostatnio nowe radio:

70MVGVZ.jpgN1jTLum.jpg

W komplecie dostałem adapter ISO:

ob8fWwO.jpg

Podłączyłem wszystko (oprócz anteny, jeszcze nie kupiłem adaptera :facepalm:)  czarna kostka zasilająca, brązowa sygnałowa.

uuAhZx6.jpgV5KvtYl.jpg3j2N4kJ.jpg

Muzyka gra :thumbup1: tylko że jedynie przez przednie cztery głośniki...

Tak więc zaczęły się poszukiwania problemu. Problem widzę znany - przy nieoryginalnych radiach tył i subwoofer nie gra.

Znalazłem na internecie https://www.natcar.pl/mobile/pl/p/Nie-dzialaja-tylne-glosniki-i-subwoofer-Modul-do-Audi-A2-A3-A4-A6-A8-TT-BOSE/416 taki adapter

ae33eef089b9fc0bedd05adedfde8e30.jpg


 

Problem w tym że u mnie w aucie brakuje kostek mini iso

Przeszukałem dokładnie wnękę, znalazłem jedynie czerwoną kostkę z podłączonymi do niej dwoma przewodami:

W2Iej0e.jpgtsU5x92.jpgRjl0m9U.jpg

Teraz pytanie - do czego służy ta kostka? I dlaczego nie ma u mnie mini iso :question: Może przewody od tylnych głośników są wpięte w brązową kość?

I co to za niepodpięte przewody? Może warto je podłączyć?

IRTgg0h.jpg

W radiu nie ma miejsca na podłączenie mini iso, w adapterze który dostałem z radiem też miejsca nie ma, a i samego mini iso w samochodzie nie ma.

Są za to żeńskie wtyki na dwa przewody RCA - "czincze".  Może do tego muszę kupić jakiś adapter? Kupię czincze które później podłączę do kostki? Tylko jakiej i gdzie?

Dodatkowo w radiu jest jeszcze wtyczka niebieska podpisana "Sub rear audio out" widoczne na tym zdjęciu - https://i.imgur.com/uuAhZx6.jpg

Muszę jeszcze wspomnieć o tym że radio Sony DSX A210ui posiada " wbudowany wzmacniacz o mocy 4 × 55 W (maks. przy 4 omach) / 4 × 20 W (RMS przy 4 omach) zapewnia dźwięk o niezwykle wysokiej głośności. " oraz możliwość rozbudowy audio o dodatkowy subwoofer itd.itp. stąd pomyślałem że gniazda na czincze są właśnie do tego.:think2:

A może niepotrzebnie kombinuję i wystarczy zakupić ten adapter? Tylko jak go potem podłączyć jak nie mam mini iso,  i co w tym adapterze takiego się znajduje, czego sam nie mogę przepiąć/podpiąć w kostkach które posiadam?

Proszę Was drodzy użytkownicy o pomoc w rozwiązaniu problemu. Sam również będę poszukiwał odpowiedzi i w razie jakiś rozwiązań rozwinę temat :thumbup:

Pozdrawiam

 


 

 

 

Edytowane przez KonradD555
Poprawa linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...