Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6] Rozerwana tarcza sprzegła, co założyc?


arekdkw

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trochę odebrało napęd w moim audiku. Więc po zdemontowaniu skrzyni okazało się, że rozleciała się tarcza sprzęgła. Dokładnie to rozerwały się blaszki łączące piastę tarczy z częścią cierną. Wygląda to tak jak na poniższych zdjęciach.

Tarcza Sachs 1864000440 zamontowana razem z nowym kompletnym sprzęgłem i dwumasem dwa lata temu, komplet zrobił jakieś 20tyś. km, kupione u nas na forum wiec raczej oryginał. Sprzegło i dwumas z silnika AWX 130KM, który nominalnie ma jakieś 310Nm z tego co sie orientuję, u mnie w AFN jest 340Nm, więc raczej nie było przeciążone, auto użytkowane rozsądnie bez katowania.

Mam kilka podejrzeń odnośnie powodów tego uszkodzenia, no ale chciałem sie Was zapytac co o tym sądzicie, oraz jaką tarcze zamontować teraz.

Ogólnie to chciałbym zamontować taką samą tarczę tzn. Sachs, ale jakos nie moge jej kupic, nie jest dostepna w sklepach, ewentualnie na zamowienie za jakies 6 tygodni. Internety mówią, że tarcze Lukas i Sachs to to samo, podobno obie stosowane na pierwszy montaż, ale zastanawiam się dlaczego Sach kosztuje około 390zł a Lukas 250zł. Może jest w tym coś więcej niż marża...

Chodzi mi po głowie jeszcze jedna myśl, może zamontować tarczę od zestawu z sztywnym kołem, tzn, taka z tłumikiem drgań skrętnych, chyba Valeo ma takie tarcze w ofercie. Ma ktoś doświadczenia czy taka tarcza będzie dobrze współpracować z dwumasą, da się to złożyć? Sprzegło w quattro ma raczej ciężkie życie bo koła tu się nie uślizgną gdy sie rzuci na nie więcej momentu, wszytko musi przenieść napęd.

 

DSC01095e.JPGDSC01109e.JPGDSC01111e.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...