Skocz do zawartości
IGNOROWANY

225 vs 205 do b5 1.8t quattro


Ogryzek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

zamierzam kupić koła na lato i zastanawiam się czy brać 205 czy 225. Narazie mam serię 180km i do niej bym brał 205 z tym że chce go zaniedlugo trochę podkręcić do 220-250km i tu pytanie czy 205 to ogarną czy lepiej będzie wziąć 225? Powiedzmy że wygląda nie gra roli, chodzi mi tylko o właściwości jezdne, ale nie tylko na suchej powierzchni tylko ogólnie, biorąc pod uwagę nasze drogi.  Która szerokość będzie bardziej wskazana? 

Edytowane przez Ogryzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakbyś jeszcze dopisał jaka wielkość felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi kupię pod opony. Jeśli będą 205 to 16 a jeśli 225 to 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 na 17 daje radę, ale prowadzenie na złych drogach się pogarsza. Zdecyduj czego potrzebujesz, quattro nawet na 205 na pewno nie będzie cierpieć na brak trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 17" na 225 będą lepsze bo jak chcesz podkręcić moc to przypuszczam że lubisz czasem po*******ć więc szersza opona może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet czesciej niż czasem :P no tylko jak się będzie miała szersza do mokrej nawierzchni? Albo takiej z koleinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nad 215-mam i chwale.mialem 235 i na naszych drogach koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ogryzek napisał:

Nawet czesciej niż czasem :P no tylko jak się będzie miała szersza do mokrej nawierzchni? Albo takiej z koleinami

Mokre ok, koleiny nie ma szału, ale idzie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowe 205 przy mocy 194/330 w ośce na mokrym nie daja rady przy depnieciu na 2 biegu... Masz quattro wiec duzy plus ale wez na wszelki wypadek te 215 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem właśnie też o 215, ale to dość nietypowy rozmiar i cenowo wychodzą strasznie, 225 dużo korzystniej szczególnie że chce coś z górnej półki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 22:05, Ogryzek napisał:

No myślałem właśnie też o 215, ale to dość nietypowy rozmiar i cenowo wychodzą strasznie, 225 dużo korzystniej szczególnie że chce coś z górnej półki. 

Ja wiem czy nietypowy?ASN np.ma taki fabryczny czy Vectra C:).Ale fakt,że cenowo do 205,to jakieś nieporozumienie.Też bym ładował 225 17:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet 17 uniroyala rs3 kupiłem w zeszłym roku za 1500 i są ok. Continental conti sport ponad 2 tysie-mialem zalozone jak kupilem autko 2 letnie-zniknely w oczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o rozmiar opon to miałem 205 225 a teraz mam założone 255. Przy QUATTRO trakcja zawsze jest ok. Najważniejsza sprawa 4 takie same opony! Przez chwile miałem 225/40/18 z przodu i 255/35/18 z tyłu to był koszmar. Opis znajdziesz tu: 

Wrażenia po tym czasie mam takie: 

Na suchym: SUPER
Na mokrym: DOBRZE
Na koleinach: Zależy czy koleina węższa czy szersza od opony

Prowadzenie na chinczykach: na zakrętach czuć jak by trochę pływał. Na początku było to uciążliwe ale z każdym kilometrem można było się przyzwyczaić i już wiem jak się zachowa samochód przy szybkich zakrętach. Więc dał bym ocenę (-)4/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...