Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka esp,asr


Piotrek1892

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio podczas jazdy zapala mi się ta kontrolka żółty trójkąt w kółku wyczytałem że to od esp i asr czym może być to spowodowane coś nie łączy czy błędy i trzeba podpiąć po komputer sprawdzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przez czujnik stopu przy pedale hamulca. Jak świecą przy tym ciągle światła stopu to na 100% jego wina. Diagnostyka kompem byłaby pomocna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas jazdy zapala mi się ta kontrolka żółty trójkąt w kółku wyczytałem że to od esp i asr czym może być to spowodowane coś nie łączy czy błędy i trzeba podpiąć po komputer sprawdzić ? 
Podjedź wieczorem tyłem pod jakąś ścianę i sprawdź kiedy po naciśnięciu pedału hamulca zapalają Ci się światła. Jeśli jest jakaś zwłoka, albo świecą stale to 99% czujnik stopu, ale tak jak kolega wyżej napisał warto podpiąć komputer

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, tylko mi się to dzieje czasami i zazwyczaj jak dużo kręcę kierownica np. przy parkowaniu, błąd znika przy ponownym odpaleniu, a jeszcze nie miałem go jak miałem możliwość podpięcia pod komputer. Też tak masz?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadzioPL napisał:

Mam tak samo, tylko mi się to dzieje czasami i zazwyczaj jak dużo kręcę kierownica np. przy parkowaniu, błąd znika przy ponownym odpaleniu, a jeszcze nie miałem go jak miałem możliwość podpięcia pod komputer. Też tak masz?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

ja też mam tak czasami i to od niedawna też jak kierownicą kręce ostrzej lub zachomuje gwałtowniej po zgaszeniu i odpaleniu błąd sie resetue czy tam kasuje chyba pozostanie podpiąc pod komputer mam tak samo z kontrolką od poduszek powietrznych bo kilku minutach jazdy się zapala a jak zgasze i odpale to jej nie ma i tak w kółko podobno trzeba jakis kod w to wprowadzić oryginalny i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku poduszek bym się chyba bal trochę że w twarz mi da czy coś... Ja z poduszkami nic nie mam ale z ESP faktycznie rzadko bo może w ciągu roku to ze 3-5 razy ale jak jadę do mechanika to znika, teraz jak się pokaże to podjadę od razu i dam znać czy coś wyszło na kompie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, czy masz prosto kierownicę. U mnie była minimalnie przestawiona i w lekkich łukach przy większej prędkości zapalało esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, podczas jazdy zapalała się kontrolka ESP, diagnostyka VAG wymiana czujnika pod pedałem hamulca brak poprawy kolejna diagnostyka czujnik konta skrętu ale znajomy polecił sprawdzenie elektryki i okazało się że jedna z kostek zaśniedziała, czyszczenie i już pół roku spokój.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...