Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy drzwiowe S-line


AepCalath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Znalazłem na aledrogo jakiś substytut listew drzwiowych s-line http://allegro.pl/audi-a4-b6-avant-s4-zestaw-listwy-drzwi-spoiler-i7236779115.html 
Czy warto się w to bawić czy raczej szukać oryginalnych w kolorze po szrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj oryginałów. Z tego co czytałem o zamiennikach to gra nie warta świeczki. Jak nie znajdziesz w kolorze to kup inne i oddaj do lakiernika. Poczytaj sobie tutaj o zamiennikach listew.

 

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link i przestrogę przed kupnem. 
Lepiej odłożyć na ori i mieć pewność, że wszystko pasuje i przede wszystkim wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lepiej odłożyć na ori i mieć spokój. A czy listwy s-line czy S4 to już zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te od S4 bardziej odstają (w sensie że są bardziej trójkątne?), a te typu S-line mniej agresywnie będą rzucać się w oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te od S4 są bardziej "napompowane" i są droższe.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie tyle co szukałbym w kolorze co w dobrym stanie i oczywiście tylko ori :) Ja listew szukałem ok. 2 miesiące. To co ludzie sprzedają to jakiś dramat i co niektóre to powinny wylądować w koszu a nie na aucie. Za nic bym tego nie zamontował do auta. Wstawiają zdjęcia z zewnątrz a w środku całe pognite... Ja kupiłem oryginaly z 2012r w idealnym stanie, nie mają  nawet nalotu rdzy i dałem 400zł. Także da się kupić coś dobrego i w dobrej $$ no ale niestety trzeba się trochę naszukać. Także ja nie myślałem nawet żeby kupić w kolorze bo marne szanse tylko skupiłem się na stanie  :) Decyzja należy do Ciebie.

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 10:48, oyamabdg napisał:

Kolego nie tyle co szukałbym w kolorze co w dobrym stanie i oczywiście tylko ori :) Ja listew szukałem ok. 2 miesiące. To co ludzie sprzedają to jakiś dramat i co niektóre to powinny wylądować w koszu a nie na aucie. Za nic bym tego nie zamontował do auta. Wstawiają zdjęcia z zewnątrz a w środku całe pognite... Ja kupiłem oryginaly z 2012r w idealnym stanie, nie mają  nawet nalotu rdzy i dałem 400zł. Także da się kupić coś dobrego i w dobrej $$ no ale niestety trzeba się trochę naszukać. Także ja nie myślałem nawet żeby kupić w kolorze bo marne szanse tylko skupiłem się na stanie  :) Decyzja należy do Ciebie.

A czy kwestia pomalowania w kolor lakieru to droga sprawa? I jak bardzo świeży lakier będzie różnił się od tego 15 letniego na aucie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AepCalath napisał:

A czy kwestia pomalowania w kolor lakieru to droga sprawa? I jak bardzo świeży lakier będzie różnił się od tego 15 letniego na aucie? :P

Myślę, że za 100-150 znajdziesz kogoś kto Ci to ogarnie. Kolego z tym lakierem to mnie nie rozśmieszaj :D Masz RS7 z 2017r czy 15 letnie B6 ? Nic się nie będzie różnić, jeszcze w dodatku na takim elemencie jak listwy. To nie błotnik czy drzwi. Ludzie auta malują i nic nie widać a Ty masz problem z listwami :) Druga sprawa, że w kilkunastoletnim aucie te listwy mogły być już malowane kilkukrotnie .Będziesz pisał do sprzedawców czy mają 1 lakier ? :D 

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze. Szukaj listew bez rdzy i tyle. Polakieruj i będą jak nówki.  Ja mam kolor srebrny metalik i nie widać różnicy po lakierowaniu. Lakiernik dobierze Ci kolor po klapce wlewu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją wadę, że jestem bardzo pedantyczny, a auto (chociaż 15 letnie) pełni dla mnie funkcje rekreacyjną i jakkolwiek to nie zabrzmi reprezentacyjną. Lubię się pochwalić ładnym autem i zależy mi na autentyczności. Nie miejcie mi tego za złe..;)
Dzięki za porady i cenne sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Każdy chce aby jego auto ładnie wyglądało;). Ja podczas poszukiwań swoich listew miałem 2 warunki: aby nie były wgniecione z zewnątrz i brak rdzy od wewnątrz. Takie znalazłem, polakierowałem i teraz już są na aucie. Te listwy mają swoje lata i ciężko będzie Ci znaleźć takie, które nie będą choćby lekko poobcierane. Więc jak jesteś pedantyczny to tym bardziej będziesz musiał je polakierować. Dlatego skup się na ich stanie. Ja swoje kupiłem tu na forum. Daj ogłoszenie w dziale "Kupię części samochodowe" może ktoś się odezwie.

Co do aukcji. Na pierwszej listwie chyba wychodzi rdza. I jaka cena. Szukasz w kolorze?

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Damjan napisał:

Co do aukcji. Na pierwszej listwie chyba wychodzi rdza. I jaka cena. Szukasz w kolorze?

A czy jest sposób aby delikatne ogniska rdzy opanować, czy rozpoczynające się rozprzestrzeniać rude gówno dyskwalifikuje każdą listę? 

Cena nie jest wyznacznikiem, mogę dać dużo, ale chciałbym znaleźć listwy,  które nie spuchną po zimie. 

Biorąc pod uwagę moją pedantyczność, tak czy siak będę musiał lakierować, więc nie nastawiam się na znalezienie listw w kolorze lz9w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeglądając internety natknąłem się na dobrze wyglądającą ofertę http://allegro.pl/listwa-listwy-dolne-drzwi-s-line-audi-a4-b7-lz7l-i7232432714.html#thumb/4 
Jedyny problem to dosyć wysoka cena.

Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AepCalath napisał:

Dzisiaj przeglądając internety natknąłem się na dobrze wyglądającą ofertę http://allegro.pl/listwa-listwy-dolne-drzwi-s-line-audi-a4-b7-lz7l-i7232432714.html#thumb/4 
Jedyny problem to dosyć wysoka cena.

Warto?

No ja dalem dwa razy prawie mniej takze decyzja nalezy do Ciebie :D ja bym poczekal i kupil cos tanszego, na pewno cos sie znajdzie. Ja skompletowalem caly zestaw S-line ale poszukiwania zaczalem juz w styczniu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie brakuje tych listew drzwiowych i progowych (nad którymi głęboko się zastanawiam) i na zewnątrz będzie komplet.
Później jakaś walka z zamianą lamp na bixenon i marzenia o zamianie tunelu na 2 din i RNS E.
Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listwy-drzwi-a4-b6-b7-s4-s-line-ly3j-w-kolor-i7228739898.html#thumb/2

W tej aukcji listwy  wyglądają ok. Na zdjęciach nie widać rdzy od wewnątrz (ale zdjęcia nie są jakieś super). Cena też do przełknięcia. Poproś sprzedającego o dokładniejsze zdjęcia (z bliska) wewnętrznej strony każdej z listw. Jak wszystko będzie w porządku to zawsze można negocjować cenę (np. że listwy musisz polakierować pod kolor swojego auta i niech opuści chociaż 50 zł;)). 

Na tych też nie widać rdzy.

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-listwy-drzwi-drzwiowe-s-line-ly7w-i7155064367.html#thumb/2

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdzę się teoretycznie da ogarnąć, ja swoje oem rozcinałem dremlem i wyrwałem tę rdzewiejącą blachę. Skleiłem i praktycznie nie ma różnicy, od wewnątrz widać, że jest grzebana ale na samochodzie widoczny jest i tak tylko front

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standardowo wszystko się da, trzeba tylko chcieć :)

Powiedzcie mi jeszcze jaka cena to cena przyzwoita, tak żeby nie przesadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...